У Китаї відрахували студентку з університету за «недоречні стосунки» з українцем

Джерело: The New York Times

Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).

Тесленко, котрий відвідував Шанхай під час кіберспортивного турніру, опублікував на своєму Telegram-каналі свої відео з китаянкою.

Після цього, університет публічно назвав ім’я студентки, що викликало хвилю критики та звинувачення у сексизмі. Юристи й правозахисники заявили, що звинувачення не мають юридичної основи, водночас порушення права на приватність та освіту викликає серйозні занепокоєння.

Адміністрація закладу заявила, що ролик порушив університетські правила стосовно “громадянської моралі”. У відповідному положенні зазначено, що “ті, хто має неналежні контакти з іноземцями й завдає шкоди національній гідності та репутації університету, отримають догану або суворіше дисциплінарне стягнення”.

Попри відсутність інтимного контенту, відео викликало шквал осуду також у китайських соцмережах — передусім на адресу жінки. Тесленко видалив записи та перепросив, наголосивши, що не мав наміру образити чи принизити когось.

Критики наголошують, що у той час як студентку відрахували за “неналежний контакт з іноземцями”, інші — навіть за звинувачення у зґвалтуванні — залишаються без реального покарання. Частина викладачів закликала дівчину подати до суду за порушення її прав.

Якщо хтось і справді підірвав гідність у цьому випадку, то це була не жінка, чиї права на приватність були порушені, а онлайн-глядачі, котрі принижували під прапором так званої справедливості, та навчальний заклад, який поширює застарілі моральні заповіді, — написав професор права Пекінського університету Чжао Хун.

Студентка має 60 днів на оскарження рішення.

  • Уряд США заборонив американському урядовому персоналу в Китаї, а також членам сімей і підрядникам, які мають допуск до державної таємниці, вступати в будь-які романтичні або сексуальні стосунки з китайськими громадянами.
  • Макс Лессер, старший аналітик з питань нових загроз центру Foundation for Defense of Democracies, що базується у Вашингтоні, розповів, що мережа компаній, якою керує таємна технологічна корпорація Китаю, хоче найняти на роботу нещодавно звільнених державних службовців США.
  • Міністр оборони США Піт Гегсет охарактеризував Китай як “єдину постійну загрозу” у секретному стратегічній директиві національної оборони. Тимчасовий документ із дев’яти сторінок, що визначає пріоритети високопосадовців Пентагону, був підписаний та поширений у середині березня.

Військовий пес отримав статус героя у Колумбії після того, як виявив вибухівку, закладену бойовиками, котра здетонувала під час військової операції. За даними армії, дії чотирилапого охоронця врятували десятки військових та цивільних.

На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.

Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).