У Китаї з в’язниці звільнили журналістку, засуджену за репортажі про COVID-19

Джерело: NHK

Громадянка Китаю Чжан Чжань, яка була ув’язнена за висвітлення спалаху коронавірусу в місті Ухань, була звільнена після відбуття покарання.

Скриншот: Youtube

У 2020 році Чжан, колишній адвокат із Шанхаю, приїхала до Уханя, розташованого у китайській провінції Хубей. Звідти публікувала в Інтернеті розповіді громадян з перших вуст про життя під час пандемії. Вона також поділилася повідомленнями про реакцію влади на спалах.

Влада звинуватила Чжан у поширенні неправдивої інформації. Суд засудив її до чотирьох років позбавлення волі за порушення громадського порядку. Це рішення викликало широку міжнародну критику. Уряд США різко засудив вирок, вимагаючи звільнення Чжан.

Чжан Чжань закінчила відбувати покарання 13 травня. У відео, опублікованому її прихильниками у вівторок, вона висловила вдячність за підтримку та увагу, яку отримала від людей.

Її прихильники зазначили, що після звільнення вона залишилася зі своєю родиною, але має лише обмежену свободу. Це викликало припущення, що за нею все ще стежать органи влади.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.