У Китаї за дивних обставин померла низка провідних вчених у галузі ШІ – ЗМІ
Джерело: South China Morning Post
Гонконзьке видання South China Morning Post повідомило про низку дивних смертей відомих китайських фахівців у сфері розвитку штучного інтелекту протягом останніх років.
За словами журналістів, смерті викликали питання та побоювання з приводу особистої безпеки дослідників та рівня стресу, який вони зазнають.
Відтак, у червні 2022 року помер Сунь Цзянь, провідний вчений китайської компанії Megvii Technologies та визнаний експерт у галузі машинного зору. Сунь був включений до списку найкращих молодих учених за версією MIT Technology Review.
Причин смерті 45-річного фахівця не було оприлюднено. Компанія лише повідомила, що сталося це внаслідок “раптової хвороби”.
Через рік газети повідомили взагалі без згадки причин про смерть одного з відомих експертів у галузі військового застосування ШІ та доцента пекінського Національного університету оборонних технологій Фен Янхе, якому було 38 років.
Того ж року від хвороби, яку ніхто не назвав, несподівано помер засновник великої технологічної компанії SenseTime і професор Китайського університету в Гонконгу Тан Сяоу. Йому було 55 років.
Ще через рік несподівано помер співзасновник та головний директор з інновацій компанії Yidu Tech Хе Чжі. Йому був лише 41 рік.
А вже у 2025 році з’явилося повідомлення про смерть Цюань Юйхуея, експерта з машинного зору та доцента Школи комп’ютерних наук при Південно-Китайському технологічному університеті. Причини смерті дослідника також не розголошувалися.
- Засновника і колишнього гендиректора стартапу Nate Альберта Санігера обвинуватили в ошуканні інвесторів. Його застосунок для шопінгу нібито зі штучним інтелектом виявився групою філіппінців, які вручну виконували завдання.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
24 квітня у Дніпровському районному суді обрали запобіжний захід усім чотирьом підліткам, котрі побили військового у столичному Гідропарку. Так, троє 17-річних перебуватимуть під цілодобовим домашнім арештом, тоді як 15-річного відправили під нічний домашній арешт до 19 червня.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Головний виконавчий продюсер програми “60 хвилин” на CBS News Білл Оуенс йде у відставку через занепокоєння щодо редакційної незалежності на тлі судової тяганини з президентом США Дональдом Трампом.