У Китаї закликали Блінкена «не очорняти» країну звинуваченнями у допомозі Росії
Джерело: МЗС КНР
Глава китайського МЗС Ван І під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном заявив, що Пекін дотримується “відкритої та чесної” позиції щодо війни між Росією та Україною. Він закликав Блінкена не “очорняти” Китай звинуваченнями у підтримці російського ВПК.
Ван І наголосив, що КНР наполягає на необхідності діалогу між Москвою та Києвом та активно працює над політичним врегулюванням ситуації.
США повинні перестати очорняти Китай і перекладати на нього провину, запроваджувати санкції без розбору і використовувати це як привід для розпалювання конфронтації, – зазначив Ван І.
Заява Ван І прозвучала у відповідь на звинувачення Блінкена щодо Пекіна. Під час розмови держсекретар зазначив, що США, як і раніше, стурбовані підтримкою Китаєм російської оборонної промисловості. На його думку, це лише затягує війну, тому заяви китайської сторони про прагнення до миру в Україні “не мають підстав”.
З початку російсько-української повномасштабної війни Китай став найбільшим торговим партнером РФ, заповнивши вакуум, залишений західними компаніями, які пішли з російського ринку через санкції. У перші два місяці 2024 року на частку китайських товарів припало 43% російського імпорту, що склало $24,4 млрд. Експорт із Росії до Китаю також збільшився, переважно шляхом постачання вуглеводнів, які становлять 74% від загального обсягу експорту.
Проте за постачання в Росію продукції подвійного призначення США запровадили санкції проти більш як 100 китайських компаній. Ці санкції поряд із загрозою вторинних обмежень призвели до ускладнень у торгівлі між Росією та Китаєм: китайські банки почали блокувати платежі за аналогією з банками Туреччини, ОАЕ та інших країн, які Росія називає “дружніми”. У результаті у березні 2024 року імпорт із Китаю до Росії скоротився на 14,2%.
Зауважимо, раніше радник президента України Владислав Власюк повідомив, що більшість деталей для озброєння Росія отримує з Китаю.
- Росія розпочала виробництво нового ударного безпілотника дальнього радіуса дії “Гарпія-А1” минулого року, використовуючи китайські двигуни і деталі.
- Китайські інвестори цікавляться придбанням російських активів компанії Polymetal, найбільшого в РФ добувача срібла, повідомив глава компанії Віталій Несіс.
- Китай надає Росії розвідувальні дані зі своїх супутників, які використовуються росіянами у повномасштабній війні проти України.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.