У Китаї закликали Блінкена «не очорняти» країну звинуваченнями у допомозі Росії
Джерело: МЗС КНР
Глава китайського МЗС Ван І під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном заявив, що Пекін дотримується “відкритої та чесної” позиції щодо війни між Росією та Україною. Він закликав Блінкена не “очорняти” Китай звинуваченнями у підтримці російського ВПК.
Ван І наголосив, що КНР наполягає на необхідності діалогу між Москвою та Києвом та активно працює над політичним врегулюванням ситуації.
США повинні перестати очорняти Китай і перекладати на нього провину, запроваджувати санкції без розбору і використовувати це як привід для розпалювання конфронтації, – зазначив Ван І.
Заява Ван І прозвучала у відповідь на звинувачення Блінкена щодо Пекіна. Під час розмови держсекретар зазначив, що США, як і раніше, стурбовані підтримкою Китаєм російської оборонної промисловості. На його думку, це лише затягує війну, тому заяви китайської сторони про прагнення до миру в Україні “не мають підстав”.
З початку російсько-української повномасштабної війни Китай став найбільшим торговим партнером РФ, заповнивши вакуум, залишений західними компаніями, які пішли з російського ринку через санкції. У перші два місяці 2024 року на частку китайських товарів припало 43% російського імпорту, що склало $24,4 млрд. Експорт із Росії до Китаю також збільшився, переважно шляхом постачання вуглеводнів, які становлять 74% від загального обсягу експорту.
Проте за постачання в Росію продукції подвійного призначення США запровадили санкції проти більш як 100 китайських компаній. Ці санкції поряд із загрозою вторинних обмежень призвели до ускладнень у торгівлі між Росією та Китаєм: китайські банки почали блокувати платежі за аналогією з банками Туреччини, ОАЕ та інших країн, які Росія називає “дружніми”. У результаті у березні 2024 року імпорт із Китаю до Росії скоротився на 14,2%.
Зауважимо, раніше радник президента України Владислав Власюк повідомив, що більшість деталей для озброєння Росія отримує з Китаю.
- Росія розпочала виробництво нового ударного безпілотника дальнього радіуса дії “Гарпія-А1” минулого року, використовуючи китайські двигуни і деталі.
- Китайські інвестори цікавляться придбанням російських активів компанії Polymetal, найбільшого в РФ добувача срібла, повідомив глава компанії Віталій Несіс.
- Китай надає Росії розвідувальні дані зі своїх супутників, які використовуються росіянами у повномасштабній війні проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.