У Києві без електроенергії залишається 710 тисяч споживачів – Шмигаль
Джерело: Денис Шмигаль/Telegram
У Києві станом на вечір 27 січня все ще спостерігається значний дефіцит електроенергії. Без електроенергії залишається 710 тисяч споживачів, повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль.
Провели чергове засідання Штабу. Звітували енергетики. Без електроенергії в Києві наразі 710 тисяч споживачів. Розуміємо, що жити в невідомості без чітких графіків – виснажливо. Найближче завдання фахівців – вийти на прогнозовані графіки, – зазначив міністр.
За словами Шмигаля, вся необхідна допомога від держави надана. Також він додав, що у щогодинному режимі Штаб перебуває на зв’язку і у тісній координації з енергетиками та містом. Втім, оскільки енергосистема пошкоджена нерівномірно, перші тижні, поки триває відновлення, графіки в різних енерговузлах можуть різнитись. Глава відомства пояснив, що це залежатиме від пропускної здатності мереж конкретного району.
Разом з тим, процес відновлення триває. Паралельно у місті працюють над системними рішеннями – когенерація, спрощення підключень, будівництво нових ліній.
Завершуємо верифікацію наявних у столиці когенераційних установок. Пріоритет — їх стабільна робота та максимальний відпуск електроенергії в мережу. Це дозволить частково покривати потреби споживачів і посилити енергетичну стійкість столиці, – додав Шмигаль.
Зауважимо, у Києві ще близько 926 багатоповерхівок залишаються без опалення, повідомив президент Володимир Зеленський за результатами селектора по ситуації в областях та громадах.
Також стало відомо, що на правобережній частині Києва майже повністю відновили водопостачання. Втім, за відсутності електроенергії на верхніх поверхах багатоповерхівок водопостачання може з’явитися не одразу.
Водночас Київ отримав від Польщі 130 генераторів різної потужності, які в умовах енергетичної кризи, дозволять столиці підсилити рівень стійкості критичних обʼєктів, закладів соціальної сфери, повідомив мер міста Віталій Кличко.
Міський голова зазначив, що кошти на ці генератори збирали польські волонтери. За десять днів 60 000 поляків здали 8 млн злотих (майже 2 млн євро).
- Нині у Києві найскладніша ситуація на Троєщині, де проблеми і з електрикою, і з тепло- та водопостачанням.
- Європейський Союз передає Україні 447 генераторів: 445 генераторів малої потужності та 2 генератори великої потужності.
- Унаслідок нічної атаки РФ по Київській області поранень зазнали четверо осіб, також зафіксовано низку руйнувань.
- У Києві ухвалили рішення про обмеження та поетапне вимкнення зовнішнього освітлення парків і скверів для економії електроенергії.
Південна Корея заявила про готовність прийняти всіх північнокорейських військовополонених, які опинилися в полоні в Україні після участі у війні на боці Росії, якщо вони добровільно висловлять бажання переїхати до Південної Кореї.
У Хмельницькій області внаслідок вибуху невідомого предмета поранень зазнав 11-річний хлопчик.
Гондурас планує закупити українські безпілотники в межах посилення боротьби з наркоторгівлею та посилення безпеки кордонів.
Вранці 23 червня російські окупанти вдарили по Запоріжжю. Є руйнування та поранена.
У літній період пацієнти, які використовують препарати класу GLP-1, зокрема Ozempic, Wegovy та Mounjaro, можуть мати підвищені ризики зневоднення та ускладнень, пов’язаних із високою температурою.