У Києві до акції підтримки полонених бійців «Азова» долучився Монатік

Джерело: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими у Telegram

У Києві 17 березня відбулася мирна акція, організована Асоціацією родин захисників “Азовсталі”. З-поміж учасників помітили українського музиканта Дмитра Монатіка.

“Одного разу ми, артисти, стали публічними для того, щоб надавати ще більшого розголосу таким важливим справам, як сьогоднішня. Як культурний діяч, я звертаюсь до світової спільноти, аби звернути увагу на цю мирну демонстрацію у самому центрі рідної України!”, – зазначив співак.

Фото: Instagram /
@monatik_official

Нещодавно ООН оприлюднила звіт, в якому вказує на випадки тортур і нелюдського поводження з полоненими з боку Росії, країни-агресора. На сьогодні відомо, що Росія тримає в полоні понад 20 тисяч цивільних та понад 5 тисяч військовополонених.

“Захисників “Азова” не обмінюють вже протягом дуже довгого часу! До них просто немає доступу наразі. Любі українці, коли полонені присутні в інфополі, їхні шанси на виживання і повернення збільшуються. Тому наші голоси можуть лунати на весь світ для того, аби привернути увагу, що Росія утримує наших захисників. Мирні акції Асоціації родин захисників “Азовсталі” проходять кожного тижня!” – написав музикант в Instagram.

Фото: Instagram /
@monatik_official

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.