У Києві мають намір побудувати ТЕЦ, де сміття використовуватимуть як паливо – КМДА

Джерело: пресслужба КМДА

Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.

Так, для великих міст відповідне заміщення звичних видів палива вирішує одразу дві проблеми – дефіцит енергії та проблему накопичення сміття. Таку практику широко використовують у європейських містах.

Зокрема з метою вивчення досвіду інших міст стосовно поводження з відходами, столичні посадовці відвідали Львів та об’єкти будівництва механіко-біологічного сміттєпереробного комплексу. Окремо делегація оглянула сміттєвий полігон поблизу села Грибовичі, де здійснюється рекультивація.

Ці проєкти у Львові фінансує Європейський банк реконструкції та розвитку, тож вони є важливими в контексті міжнародної співпраці українських міст та впровадження європейських практик, — зазначили у повідомленні.

За результатами візиту, представники Києва домовились із львівськими колегами про подальшу взаємодію в цій сфері та обмін досвідом для якомога раціональнішого використання сміття як енергоджерела.

У КМДА пояснили, що Україна живе в умовах енергетичного дефіциту. Постійними атаками російська армія намагається знищити українську енергосистему, саме тому нині важливо використати всі шляхи й можливості, що дозволять продукувати енергію.

Зауважимо, 6 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький констатував, що нині маємо абсолютно безпрецедентні масштаби руйнувань енергосистеми. Найбільш критична ситуація склалась на теплових електростанціях та ГЕС.

24 червня Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.

Раніше ми повідомляли, що в Україні посилять вимоги до експлуатації полігонів та сміттєзвалищ – відтак нові правила мають повністю відповідати європейським стандартам та сприяти підтриманню стану екологічної безпеки. Міндовкілля вже розробило відповідний документ, який встановлюватиме європейські вимоги до полігонів та сміттєзвалищ. Його неодноразово обговорювали з експертами, громадськістю та учасниками ринку.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.

Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.