У Києві мають намір побудувати ТЕЦ, де сміття використовуватимуть як паливо – КМДА

Джерело: пресслужба КМДА

Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.

Так, для великих міст відповідне заміщення звичних видів палива вирішує одразу дві проблеми – дефіцит енергії та проблему накопичення сміття. Таку практику широко використовують у європейських містах.

Зокрема з метою вивчення досвіду інших міст стосовно поводження з відходами, столичні посадовці відвідали Львів та об’єкти будівництва механіко-біологічного сміттєпереробного комплексу. Окремо делегація оглянула сміттєвий полігон поблизу села Грибовичі, де здійснюється рекультивація.

Ці проєкти у Львові фінансує Європейський банк реконструкції та розвитку, тож вони є важливими в контексті міжнародної співпраці українських міст та впровадження європейських практик, — зазначили у повідомленні.

За результатами візиту, представники Києва домовились із львівськими колегами про подальшу взаємодію в цій сфері та обмін досвідом для якомога раціональнішого використання сміття як енергоджерела.

У КМДА пояснили, що Україна живе в умовах енергетичного дефіциту. Постійними атаками російська армія намагається знищити українську енергосистему, саме тому нині важливо використати всі шляхи й можливості, що дозволять продукувати енергію.

Зауважимо, 6 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький констатував, що нині маємо абсолютно безпрецедентні масштаби руйнувань енергосистеми. Найбільш критична ситуація склалась на теплових електростанціях та ГЕС.

24 червня Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.

Раніше ми повідомляли, що в Україні посилять вимоги до експлуатації полігонів та сміттєзвалищ – відтак нові правила мають повністю відповідати європейським стандартам та сприяти підтриманню стану екологічної безпеки. Міндовкілля вже розробило відповідний документ, який встановлюватиме європейські вимоги до полігонів та сміттєзвалищ. Його неодноразово обговорювали з експертами, громадськістю та учасниками ринку.

Речник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії (EDA) Ніколя Бідо заявив, що Швейцарія підтримує ініціативу Китаю та Бразилії щодо завершення війни в Україні, попри те, що Зеленський відкинув цей план.

Служба безпеки ФСБ РФ заявила, що веде розслідування ще проти трьох іноземних журналістів за репортажі на території Курської області, яку зараз контролюють українські війська. 

Станом на 20:00 28 вересня внаслідок авіаційного удару РФ по Сумах вже відомо про десять загиблих та 22 поранених.

Естонія, Латвія, Литва та Польща шукатимуть фінансування ЄС для будівництва мережі бункерів, загороджень, розподільних ліній і військових складів уздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю, повідомила Естонія.

Президент Грузії та лідери опозиції висловили свої обурення з приводу реклами, оприлюдненої правлячою партією, яка використала фотографії руйнувань в Україні, нібито стверджуючи, що тільки вона може зберегти мир з Росією.