У Києві напали на волонтерку через те, що вона відмовилася спілкуватися російською

Джерело: волонтерка Наталя в Instagram

У Києві стався напад на місцеву волонтерку Наталю. Вона розповіла, що біля зупинки електрички “Куренівка” двоє чоловіків побили її та викрикували погрози через її відповідь, що вона не розуміє російської мови.

Інцидент трапився у неділю, 2 травня, коли жінка поверталася з прощання з бойовою медикинею Іриною Цибух. Під час її шляху додому до неї російською звернулися двоє чоловіків, але вона відповіла, що не розуміє цієї мови.

Вони стали з неї насміхатися, а потім один із чоловіків сказав, що “скоро сюди прийдуть росіяни”. Наталя стала знімати їх на камеру, тому один з них  підбіг до неї, вилаяв її та намагався забрати телефон, після чого відео обірвалося.

Як розповіла волонтерка, чоловік, що вирвав телефон, плюнув їй в обличчя та імітував кидок гаджета об асфальт. Коли Наталя силою повернула свій телефон — інший чоловік вдарив її в обличчя. Вона також зазнала ударів по ногах, внаслідок чого у неї – садна та гематома.

Коли вона вже відходила, чоловіки продовжували вигукувати антиукраїнські гасла, а потім втекли.

Поліція Києва зв’язалася з потерпілою та запросила її до Оболонського управління поліції, де вона надала свідчення щодо події. Після цього слідчі відкрили кримінальне провадження за статтею про хуліганство.

Винним загрожує до 5 років обмеження волі або до 4 років позбавлення волі. Інформацію про результати розслідування обіцяють повідомити згодом.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.