У Києві помер правнук Івана Франка

Джерело: Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка у Facebook

3 січня в Києві на 72-му році життя помер Юрій Юрачківський, правнук відомого українського письменника Івана Франка.

“З сумом сповіщаємо, що сьогодні пішов у засвіти син Зеновії-Ростислави Франко, правнук Івана Франка Юрій Юрачківський. Команда Дому Франка висловлює щирі співчуття рідним і близьким покійного. Сумуємо разом з вами” – зазначено в повідомленні від “Дому Франка”.

Фото: Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка

Юрій Юрачківський народився у 1951 році, закінчив київську школу №92 імені Івана Франка та здобув освіту на фізичному факультеті Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Працював інженером в Інституті геронтології, а потім став старшим науковим співробітником в Інституті кібернетики АН України. У 2001 році виїхав на роботу до США, де пропрацював 10 років.

Юрій Юрачківський також був видатним спортсменом у галузі бриджу, ставши чемпіоном України та володарем національного кубка. У 2003 році він здобув друге місце на чемпіонаті в Нью-Йорку.

Збройні сили України відійшли від двох селищ на Авдіївському напрямку в Донецькій області. Йдеться про  Сєверне та Степове.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України виконало всі домовленості для попередження блокади з боку польських перевізників.

Картину, написану і підписану всіма чотирма музикантами гурту The Beatles, продано на аукціоні Christie’s за 1,7 мільйонів доларів.

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 27 лютого, прибув до Саудівської Аравії для зустрічі з Спадкоємним принцом Мухаммадом бін Салманом аль Саудом.

В понеділок, 26 лютого, президент Франції Емманюель Макрон заявив, що “не можна виключати відправлення західних військ в Україну” і його коментарі викликали швидку реакцію різних лідерів.