У Києві попрощалися з командиром Сергієм Іконніковим, який загинув під час ворожого штурму

Джерело: пресслужба “Європейської Солідарності”

Сьогодні, 19 жовтня, у Києві попрощалися з наймолодшим командиром підрозділу 72-ї ОМБр “Чорні Запорожці” Сергієм Іконніковим.

Церемонія прощання відбулася на Майдані Незалежності.

Сотні людей прийшли, аби провести в останню путь наймолодшого командира підрозділу 72-ї ОМБр “Чорні Запорожці”, активіста “Європейської Солідарності”, помічника депутата Київради Сергія Іконнікова.

Поминальна служба відбулася у Михайлівському Золотоверхому соборі.

Зображення: “Європейська Солідарність”

Сергій Іконніков загинув 13 жовтня, у день свого 25-річчя, під час ворожого штурму на Вугледарському напрямку.

У своєму останньому дописі в Facebook Іконніков опублікував фотографію величезної вирви, утвореної після попадання російського снаряда, і написав, що на передовій тривають жорсткі бої, тож не вистачає часу на святкування.

Попрощатися з українським захисником прийшли лідер партії “Європейська Солідарність”, п’ятий президент Петро Порошенко з дружиною Мариною, активісти ВГО “Солідарна Молодь”, народні депутати та депутати Київради, побратими, друзі і вчителі Сергія.

Зображення: “Європейська Солідарність”

Зображення: “Європейська Солідарність”

Друзі, побратими та педагоги Сергія розповіли, що він з дитинства був дуже цілеспрямованим, щирим і відкритим хлопцем.

Ще за рік до початку широкомасштабного вторгнення РФ він вирішив пройти бойовий вишкіл у добровольчому підрозділі Марусі Звіробій “Марусині Ведмеді”. Любив рокмузику. Мріяв бути дипломатом і захищати інтереси України у світі, однак віддав своє життя на полі бою.

В інтерв’ю, яке записали друзі Сергія із “Солідарної Молоді” під час короткої відпустки Сергія, він говорив: “Я надзвичайно саможертовна людина. Моя мотивація – служба на користь держави та суспільства. Коли 24 лютого почалося вторгнення, для мене і моїх побратимів не стояло питання, що робити”.

Майдан Незалежності для Сергія був особливим місцем. Після 2019 року він неодноразово брав активну участь в акціях, багато хто пам’ятає Сергія як “хлопця з мегафоном”.

Зображення: “Європейська Солідарність”

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.