У Києві попрощалися з фотографом Володимиром Миронюком, який загинув на Донбасі

Джерело: Букви
1 жовтня відбулося прощання з фотографом Володимиром Миронюком на псевдо “Джон”, котрий висвітлював подвиги ЗСУ на найгарячіших напрямках українського фронту. Доброволець, котрий приїхав зі США для допомоги Україні загинув з камерою у руках, з “кадрами останнього, найризикованішого репортажу”.
Раніше, про його загибель під Курдюмівкою повідомив журналіст Юрій Бутусов.
Він зазначив, що на момент загибелі фотографу “навіки 59 років”. Миронюк був українцем, однак мав американське громадянство, тривалий час працював в Америці дальнобійником. В Україну повернувся коли почалася Революція Гідності 2014 року.
Миронюк не був професійним військовим або фотографом, проте його світлини бачило чимало українців. Журналіст зауважив, що часто саме до нього люди зверталися, намагаючись знайти останні фото рідних, вже загиблих бійців з передової.
Живучи в Америці “Джон” любив фотографував красоти природи. А в Україні він відчув поклик фотографувати героїв. Він з 2014-го став одним з людей-талісманів на фронті, і віддячував фотографіями кожному солдату, якого зустрічав, — мовиться у дописі Бутусова.
І додав, що фотограф “любив сміливців, які ризикують собою заради високих цілей”, він також радів, що може знімати у “моменти найбільших випробувань справжні обличчя справжніх героїв”.
Він потрапляв на фронт без дозволів, тому що любив воїнів, відчував їх, і легко здобував довіру. “Джон” бував на усіх ділянках фронту, він не знав страху та втоми якщо була можливість опинитись у вирі подій.
Водночас свій останній репортаж Володимир Миронюк зробив кілька днів тому на позиції української піхоти, де ворог атакував та багато годин вів ураганний обстріл. Три дні його тіло не могли забрати через щільний обстріл.
Бутусов також зазначив, що в архіві Володимира Миронюка унікальні кадри дуже багатьох українських героїв, чудові портрети, за якими багато історій.
Володимира Миронюка провели в останню путь на Байковому кладовищі. На церемонію прощання прийшло десятки військових та цивільних, більших з яких знали його ще з часів АТО.
- 28 серпня на Майдані у Києві відбулося прощання із загиблим на війні депутатом Київради від фракції “Європейська солідарність” Сергія Ільницького на псевдо “Сокіл”. Військовий боронив Україну з 2014 року.
- Під час російського мінометного обстрілу на сході України загинув британський доброволець Сем Ньюї.
- З перших днів повномасштабного вторгнення РФ, польські лікарі прямували на допомогу Україні, рятуючи військових на передовій.
- 29 серпня в столиці відбулось прощання з одним із “Привидів Києва”, Андрієм Пільщиковим на позивний “Джус”, який загинув в авіакатастрофі на Житомирщині.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.