У Києві попрощалися з фотографом Володимиром Миронюком, який загинув на Донбасі

Джерело: Букви

1 жовтня відбулося прощання з фотографом Володимиром Миронюком на псевдо “Джон”, котрий висвітлював подвиги ЗСУ на найгарячіших напрямках українського фронту. Доброволець, котрий приїхав зі США для допомоги Україні загинув з камерою у руках, з “кадрами останнього, найризикованішого репортажу”.

Раніше, про його загибель під Курдюмівкою повідомив журналіст Юрій Бутусов.

Він зазначив, що на момент загибелі фотографу “навіки 59 років”. Миронюк був українцем, однак мав американське громадянство, тривалий час працював в Америці дальнобійником. В Україну повернувся коли почалася Революція Гідності 2014 року.

Миронюк не був професійним військовим або фотографом, проте його світлини бачило чимало українців. Журналіст зауважив, що часто саме до нього люди зверталися, намагаючись знайти останні фото рідних, вже загиблих бійців з передової.

Живучи в Америці “Джон” любив фотографував красоти природи. А в Україні він відчув поклик фотографувати героїв. Він з 2014-го став одним з людей-талісманів на фронті, і віддячував фотографіями кожному солдату, якого зустрічав, — мовиться у дописі Бутусова.

І додав, що фотограф “любив сміливців, які ризикують собою заради високих цілей”, він також радів, що може знімати у “моменти найбільших випробувань справжні обличчя справжніх героїв”.

Він потрапляв на фронт без дозволів, тому що любив воїнів, відчував їх, і легко здобував довіру. “Джон”  бував на усіх ділянках фронту, він не знав страху та втоми якщо була можливість опинитись у вирі подій.

Водночас свій останній репортаж Володимир Миронюк зробив кілька днів тому на позиції української піхоти, де ворог атакував та багато годин вів ураганний обстріл. Три дні його тіло не могли забрати через щільний обстріл.

Бутусов також зазначив, що в архіві Володимира Миронюка унікальні кадри дуже багатьох українських героїв, чудові портрети, за якими багато історій.

Володимира Миронюка провели в останню путь на Байковому кладовищі. На церемонію прощання прийшло десятки військових та цивільних, більших з яких знали його ще з часів АТО.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.