У Києві проведуть термінову зустріч щодо військового контингенту в Україні – Зеленський
Джерело: брифінг Зеленського
Президент України Володимир Зеленський заявив, що найближчим часом відбудеться термінова зустріч “у вузькому колі” в Києві, на якій буде обговорюватися питання присутності іноземного військового контингенту в Україні.
За словами президента, зустріч організують представники генеральних штабів країн, готових направити військові підрозділи в Україну. Серед них він зокрема назвав Францію та Велику Британію.
Президент зазначив, що країни, які погодились відправити миротворців до України, сформували “трикутник безпеки”.
“Дуже вузьке коло буде основних країн, які 100% будуть готові до контингенту на території України. Не всі вони приїдуть, ми запрошуємо вузьке коло: Франція, Британія та Україна точно будуть”, – сказав Зеленський.
Під час візиту представникам генеральних штабів продемонструють необхідну інфраструктуру та проведуть зустрічі на рівні радників із національної безпеки. За словами Зеленського, це робиться для того, щоб “пропрацювати спільне бачення”.
- 27 березня у Парижі відбувся саміт “коаліції охочих” на підтримку України за участі лідерів 31 країни. Союзники зокрема обговорили створення міжнародної військової коаліції, гарантії безпеки, можливість розміщення контингенту та посилення тиску на РФ. Президент Володимир Зеленський закликав до розробки чіткого плану розміщення союзних сил.
-
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що запропоновані миротворчі сили будуть здатні дати відсіч російському вторгненню, якщо Москва вирішить знову напасти на Україну.
- За даними ЗМІ, британських спецпризначенців привели у стан готовності до відряджання в Україну у складі миротворчої місії Великої Британії, оскільки угода про припинення вогню “наближається до завершення”.
-
Представниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що розміщення миротворчих сил на території України може призвести до прямого зіткнення між Росією та НАТО.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.