У Києві скасували купівлю нагородних годинників на 5 млн грн, ці кошти спрямують на ЗСУ

Джерело: Київська міська рада

Міська влада Києва не купуватиме нагородні годинники, а кошти, заплановані на цю закупівлю, спрямують на забезпечення сил безпеки та оборони України.

Апарат Київської міської державної адміністрації скасував згадану закупівлю ще на початку липня. Проте анулювати торги міська влада зможе лише після того, як Антимонопольний комітет завершить розгляд оскаржень процедури з боку учасників. 

“Ми мали придбати годинники ще на початку року. У процесі щодо процедури закупівлі надійшло кілька скарг від учасників торгів, які певний період розглядалися. За цей час керівництво міста прийняло рішення, що наразі така закупівля не є доцільною. І ми почали готувати документи для відміни закупівлі ще на початку липня. Але, щоб завершити скасування торгів, ми процедурно маємо дочекатися, аби Антимонопольний комітет розглянув скарги. Після їх розгляду ми зможемо завершити процедуру скасування торгів», – розповів керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний.

Рішення щодо направлення коштів на забезпечення сил безпеки та оборони буде пропонуватися на розгляд депутатів Київради одразу після того, як будуть виконані всі необхідні процедури. 

Годинники раніше вручалися в якості нагороди містом військовим, волонтерам та киянам, які зробили значний внесок у розвиток міста. Однак, у зв’язку з більш актуальними потребами, вирішили не витрачати кошти на годинники.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.

Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.