У Києві скасували купівлю нагородних годинників на 5 млн грн, ці кошти спрямують на ЗСУ

Джерело: Київська міська рада

Міська влада Києва не купуватиме нагородні годинники, а кошти, заплановані на цю закупівлю, спрямують на забезпечення сил безпеки та оборони України.

Апарат Київської міської державної адміністрації скасував згадану закупівлю ще на початку липня. Проте анулювати торги міська влада зможе лише після того, як Антимонопольний комітет завершить розгляд оскаржень процедури з боку учасників. 

“Ми мали придбати годинники ще на початку року. У процесі щодо процедури закупівлі надійшло кілька скарг від учасників торгів, які певний період розглядалися. За цей час керівництво міста прийняло рішення, що наразі така закупівля не є доцільною. І ми почали готувати документи для відміни закупівлі ще на початку липня. Але, щоб завершити скасування торгів, ми процедурно маємо дочекатися, аби Антимонопольний комітет розглянув скарги. Після їх розгляду ми зможемо завершити процедуру скасування торгів», – розповів керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний.

Рішення щодо направлення коштів на забезпечення сил безпеки та оборони буде пропонуватися на розгляд депутатів Київради одразу після того, як будуть виконані всі необхідні процедури. 

Годинники раніше вручалися в якості нагороди містом військовим, волонтерам та киянам, які зробили значний внесок у розвиток міста. Однак, у зв’язку з більш актуальними потребами, вирішили не витрачати кошти на годинники.

Загальні кліматичні збитки внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України становлять понад 11 мільярдів доларів.

Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.

Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, — вони мають надати широкі пропозиції демократам щодо своєї політики.

“Укрзалізниця” запустила сервіс спецзамовлення квитків для військовослужбовців, завдяки якому у разі відсутності квитків у продажу військові зможуть їх забронювати онлайн.

В міністерстві закордонних справ Великої Британії сьогодні, 6 грудня, оголосили про нові санкції проти російської “воєнної машини” в Україні.