У Києві відбувся допрем’єрний показ фільму «Вторгнення. Операція «Дунай»

Фото: Держкіно

Джерело: Держкіно

У київському кінотеатрі “Жовтень” відбувся допрем’єрний показ політичного трилера “Вторгнення. Операція “Дунай”.

Серед присутніх на заході були Посол Чеської Республіки Радек Пех, директорка Чеського центру в Києві Тереза Соушкова, члени творчої групи фільму та запрошені гості

Стрічка “Вторгнення. Операція “Дунай” розповідає про події 1968 року в Чехословаччині: придушення Празької весни та боротьбу народу Чехословаччини проти радянської окупації.

Політичний трилер – про події 1968 року в країні-заручниці соціалістичного табору, тоді ще Чехословаччині, до якої вторглися радянські танки для придушення національно-визвольних настроїв.

Події Празької весни, коли народ повстав проти окупантів, максимально корелюються з тим, що відбувається в Україні. Важливе кіно для розуміння, що КДБ продовжує діяти за тією самою методичкою.

У національний кінопрокат стрічка виходить 30 травня.

Нагадаємо, що раніше у мережі з’явився офіційний трейлер політичного трилера “Вторгнення. Операція “Дунай”, створеного в копродукції України, Чехії та Литви.

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.