У Києві відкрили перший Меморіал воєнним розвідникам

Джерело: ГУР

17 червня у Києві відкрили перший в Україні Меморіал полеглим розвідникам. Композиція увічнює пам’ять співробітників Головного управління розвідки, а також іноземних добровольців, котрі загинули у боротьбі за незалежність України.

На центральному елементі Меморіалу викарбуване латиною та іншими мовами світу слово Aeternitas (“Вічність”). У ГУР наголосили, що це відображає інтернаціональний характер боротьби, адже спільно з українцями у лавах воєнної розвідки служать іноземні добровольці з понад 50 країн світу.

Джерело: ГУР

Дві стели в композиції символізують крила та щити. Їхній активний рельєф передає рух і боротьбу, силу та невтомний опір. Між двома стелами ― простір тиші, де викарбувані імена розвідників, які загинули в боротьбі за Україну, — додали у повідомленні.

З висоти пташиного польоту композиція зі стел та центрального елемента нагадує форму ока сови, як символ вічної пильності, захисту та невидимої присутності.

Джерело: ГУР

Багато наших розвідників, на превеликий жаль, повернулися на щиті, та їхні подвиги, жертовність і внесок у спільну справу боротьби за Україну житимуть вічно, так само, як імена, вигравіювані на пам’ятних табличках Меморіалу. Воїни-розвідники пішли у вічність, але вони назавжди залишаться в пам’яті всього українського народу. Вони стануть дороговказом для наступних поколінь як заклик – досягти мети або загинути зі славою: “Aut cum scuto, aut in scuto — або зі щитом, або на щиті! — зазначив голова ГУР Кирило Буданов.

Джерело: ГУР

Меморіал освятив Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Автор Меморіалу — відомий скульптор Назар Білик, котрий, зокрема, раніше створив меморіал на честь Героїв Небесної Сотні у Львові, поділився задумом нової роботи.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.

Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.

9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.

Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.