У Києві з‘явився мурал, присвячений бійцю «Азова» на псевдо «Оджос»

Джерело: один із авторів муралу художник Віталій Гідеван
У столиці створили новий мурал на честь бійця бригади “Азов” Андрію Огороднику на псевдо “Оджос”.
“З перших днів повномасштабного вторгнення він боронив рідний Київ, а потім полетів до заблокованого Маріуполя на допомогу бійцям “Азова”, – розповів Гідеван.
24 лютого 2022 року Андрій добровольцем долучився до підрозділу ТрО “Азов-Київ”. На Київщині він із побратимами тримав позиції в районі сіл Мощун, Горенка і Пуща-Водиця.
А вже 25 березня “Оджос” разом з іншими добровольцями відправився на підсилення у місто Маріуполь, де приєднався до бійців “Азова”.
“15 квітня “Оджос” разом із бійцями свого підрозділу здійснив прорив на “Азовсталь”, де і загинув від уламкового поранення 26 квітня 2022 року. Того дня по його позиції був приліт із 82-мм міномета. Кілька годин воїна намагались врятувати Азовські медики, але марно. Андрію було лише 23 роки”, – йдеться у дописі.
За словами Гідевана, “це лише частина його історії, але він залишиться назавжди в нашій пам’яті”.
Також художник додав, що мурал був створений за ініціативи мами бійця Світлани Лисенко та за допомогою небайдужих людей.
- У Вільнюсі (Литва) створять новий мурал під назвою “Незламна”, який прикрасить зображення запорізької волонтерки Тетяни Дроботі.
Триває 1117-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 894 тисячі осіб.
Президент Росії Володимир Путін та інші офіційні особи РФ просувають фейковий наратив, звинувачуючи українських військових нібито у воєнних злочинах під час операцій у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.
Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.