У Київському ТЦК роз’яснили ситуацію з повістками померлим
Джерело: пресслужба Київського міського ТЦК та СП
У мережі поширилися інформація про повістку щодо оновлення даних, що надіслали на адресу померлого громадянина України. У ТЦК надали роз’яснення щодо ситуації, наголосивши на “обов’язковому оновленні своїх облікових даних”.
Зауважимо, у мережі обговорювали випадок із повісткою померлому торік спортивному журналісту Артему Франкову.
У ТЦК повідомили, що такі випадки не є одиничним і трапляються через те, що “громадяни не оновлюють свої персональні дані вчасно безпосередньо у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Невірні дані щодо громадян можуть подавати інші державні реєстри. Тож, ТЦК та СП не володіє повною і достовірною інформацією щодо осіб, які можуть бути призвані на військову службу.
Принагідно звертаємо увагу та наголошуємо на вчасному та обов’язковому оновленні своїх облікових даних. Також нагадуємо про адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку та ухилення від призову на військову службу за мобілізацією в особливий період, — наголосили у повідомленні.
Варто пояснити, що новий мобілізаційний закон запроваджує ще один документ, який може отримати громадянин від ТЦК – вимогу, яку не варто плутати з повісткою.
Як пояснили в газеті, вимога ТЦК передує зверненню ТЦК до суду із позовом стосовно обмеження ухилянта у праві керування авто. Водночас день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про неможливість вручення вимоги ТЦК за адресою місцеперебування чи місця проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси, буде вважатися днем вручення вимоги ТЦК. Після цього можна буде ставити перед судом питання про обмеження особи у праві керування автомобілем.
- На думку журналістів The New York Times, президент України Володимир Зеленський, ймовірно, змінив долі тисяч українських чоловіків, коли підписав закон про зниження призовного віку з 27 до 25 років цього місяця, більш ніж через два роки після початку повномасштабного вторгнення Росії.
- 16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав проєкт закону щодо мобілізації під номером 10449.
- Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що демобілізаційні норми будуть розглянуті в окремому законопроєкті, який Генеральний штаб і Міністерство оборони почнуть розробляти найближчим часом.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні, зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.