У Київському ТЦК роз’яснили ситуацію з повістками померлим

Джерело: пресслужба Київського міського ТЦК та СП

У мережі поширилися інформація про повістку щодо оновлення даних, що надіслали на адресу померлого громадянина України. У ТЦК надали роз’яснення щодо ситуації, наголосивши на “обов’язковому оновленні своїх облікових даних”.

Зауважимо, у мережі обговорювали випадок із повісткою померлому торік спортивному журналісту Артему Франкову.

У ТЦК повідомили, що такі випадки не є одиничним і трапляються через те, що “громадяни не оновлюють свої персональні дані вчасно безпосередньо у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Невірні дані щодо громадян можуть подавати інші державні реєстри. Тож, ТЦК та СП не володіє повною і достовірною інформацією щодо осіб, які можуть бути призвані на військову службу.

Принагідно звертаємо увагу та наголошуємо на вчасному та обов’язковому оновленні своїх облікових даних. Також нагадуємо про адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку та ухилення від призову на військову службу за мобілізацією в особливий період, — наголосили у повідомленні.

Варто пояснити, що новий мобілізаційний закон запроваджує ще один документ, який може отримати громадянин від ТЦК – вимогу, яку не варто плутати з повісткою.

Як пояснили в газеті, вимога ТЦК передує зверненню ТЦК до суду із позовом стосовно обмеження ухилянта у праві керування авто. Водночас день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про неможливість вручення вимоги ТЦК за адресою місцеперебування чи місця проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси, буде вважатися днем вручення вимоги ТЦК. Після цього можна буде ставити перед судом питання про обмеження особи у праві керування автомобілем.

26 травня президент Володимир Зеленський звернувся до глави США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з закликом взяти участь у Глобальному саміті миру.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 26 травня щодо російського вторгнення. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.