У Львові хірурги врятували новонароджену дівчинку з вадою легень

Джерело: Перше медичне об’єднання Львова

Хірурги Дитячої лікарні Святого Миколая врятували від смерті новонароджену дівчинку з вадою легень. Унікальну операцію Соломійці провели на 8-й день від її народження.

Про проблеми зі здоров’ям дівчинки стало відомо, коли її матір була на 20-му тижні вагітності. Під час планового УЗД медики запідозрили ваду легень, зібрали пренатальний консиліум та попередньо встановили діагноз – кістозно-аденоматозна мальформація легень.

Цей діагноз означає, що ліва легеня ще не народженої дитини замість здорових тканин вкрилася кістами – патологічними порожнинами, які заповнені рідиною.

“Допоки дитина була в утробі матері, ці утворення – кісти, були “спокійними”, тому що тоді легені ще не дихали. Але як тільки немовля з’являється на світ, орган починає працювати, і кісти теж стають активними. Це і є головною проблемою”, – пояснив Андрій Дворакевич, керівник Центру хірургії Лікарні Святого Миколая.

Ще до народження дівчинки медики склали “карту порятунку”. Після пологів новонароджену одразу обстежили та провели рентгенографію і КТ, які підтвердили попередній діагноз.

Ліва легеня Соломійки була вкрита кістами і зовсім не дихала. Як наслідок – орган не виконував функція газообміну.

За даними медиків, дітей із таким діагнозом зазвичай оперують щонайменше на восьмому місяці від народження, однак у випадку Соломійки чекати не було часу: з першим вдихом дитини новоутвори в легені збільшувались дуже швидко, і кісти вже почали тиснути на серце, трахею, нерви та бронхи.

Без операції дитина могла раптово померти будь-якої миті, тому лікарі провели операцію у восьмий день життя немовляти.

Операцію проводили торакоскопічно – через три маленькі проколи по 3 і 5 міліметрів. Такий метод вважається золотим стандартом передових клінік світу. Він складніший для хірурга, але легший для дитини – не такий травматичний та безпечніший під час втручання та в післяопераційному періоді.

Тому львівські спеціалісти через невеличкі проколи – без розрізання грудної клітини – видалили нижню хвору половинку легені Соломійки.

Раніше такі операції виконувались відкрито: хірургам доводилося робити великий розріз, а це має свої негативні наслідки для немовляти – призводить до деформації грудної клітини і хребта.

Операція минула успішно, і тепер Соломійка повністю здорова. Вона вже повернулась додому, де на неї чекали її сестрички та братик.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.