У Львові хірурги врятували новонароджену дівчинку з вадою легень
Джерело: Перше медичне об’єднання Львова
Хірурги Дитячої лікарні Святого Миколая врятували від смерті новонароджену дівчинку з вадою легень. Унікальну операцію Соломійці провели на 8-й день від її народження.
Про проблеми зі здоров’ям дівчинки стало відомо, коли її матір була на 20-му тижні вагітності. Під час планового УЗД медики запідозрили ваду легень, зібрали пренатальний консиліум та попередньо встановили діагноз – кістозно-аденоматозна мальформація легень.
Цей діагноз означає, що ліва легеня ще не народженої дитини замість здорових тканин вкрилася кістами – патологічними порожнинами, які заповнені рідиною.
“Допоки дитина була в утробі матері, ці утворення – кісти, були “спокійними”, тому що тоді легені ще не дихали. Але як тільки немовля з’являється на світ, орган починає працювати, і кісти теж стають активними. Це і є головною проблемою”, – пояснив Андрій Дворакевич, керівник Центру хірургії Лікарні Святого Миколая.
Ще до народження дівчинки медики склали “карту порятунку”. Після пологів новонароджену одразу обстежили та провели рентгенографію і КТ, які підтвердили попередній діагноз.
Ліва легеня Соломійки була вкрита кістами і зовсім не дихала. Як наслідок – орган не виконував функція газообміну.
За даними медиків, дітей із таким діагнозом зазвичай оперують щонайменше на восьмому місяці від народження, однак у випадку Соломійки чекати не було часу: з першим вдихом дитини новоутвори в легені збільшувались дуже швидко, і кісти вже почали тиснути на серце, трахею, нерви та бронхи.
Без операції дитина могла раптово померти будь-якої миті, тому лікарі провели операцію у восьмий день життя немовляти.
Операцію проводили торакоскопічно – через три маленькі проколи по 3 і 5 міліметрів. Такий метод вважається золотим стандартом передових клінік світу. Він складніший для хірурга, але легший для дитини – не такий травматичний та безпечніший під час втручання та в післяопераційному періоді.
Тому львівські спеціалісти через невеличкі проколи – без розрізання грудної клітини – видалили нижню хвору половинку легені Соломійки.
Раніше такі операції виконувались відкрито: хірургам доводилося робити великий розріз, а це має свої негативні наслідки для немовляти – призводить до деформації грудної клітини і хребта.
Операція минула успішно, і тепер Соломійка повністю здорова. Вона вже повернулась додому, де на неї чекали її сестрички та братик.
- 87-річний австралієць Джеймс Крістофер Гаррісон врятував життя понад 2,4 мільйона немовлят, здаючи свою кров.
До Європейського парламенту внесли два окремі запити стосовно зняття депутатської недоторканності з депутата з ультраправої групи “Європа суверенних націй” Петра Бистрона – члена правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН).
За листопад Харків пережив 26 обстрілів з боку російської армії, 14 з яких завдали прямих руйнувань житловому фонду, повідомив очільник міста Ігор Терехов.
2 грудня президент Володимир Зеленський спільно з канцлером Німеччини Олафом Шольцом відвідали виставку безпілотників із “розумним” компонентом, вироблених в Україні у співпраці з Німеччиною.
Компанія Intel повідомила про відставку генерального директора Пата Гелсінгера після непростого періоду його керівництва.
56 осіб загинуло, а десятки – зазнали поранень внаслідок тисняви на стадіоні в місті Нзерекоре, що на півдні Гвінеї. Інцидент стався під час футбольного матчу, коли сутички між вболівальниками переросли в хаос.