У Львові хірурги врятували новонароджену дівчинку з вадою легень

Джерело: Перше медичне об’єднання Львова

Хірурги Дитячої лікарні Святого Миколая врятували від смерті новонароджену дівчинку з вадою легень. Унікальну операцію Соломійці провели на 8-й день від її народження.

Про проблеми зі здоров’ям дівчинки стало відомо, коли її матір була на 20-му тижні вагітності. Під час планового УЗД медики запідозрили ваду легень, зібрали пренатальний консиліум та попередньо встановили діагноз – кістозно-аденоматозна мальформація легень.

Цей діагноз означає, що ліва легеня ще не народженої дитини замість здорових тканин вкрилася кістами – патологічними порожнинами, які заповнені рідиною.

“Допоки дитина була в утробі матері, ці утворення – кісти, були “спокійними”, тому що тоді легені ще не дихали. Але як тільки немовля з’являється на світ, орган починає працювати, і кісти теж стають активними. Це і є головною проблемою”, – пояснив Андрій Дворакевич, керівник Центру хірургії Лікарні Святого Миколая.

Ще до народження дівчинки медики склали “карту порятунку”. Після пологів новонароджену одразу обстежили та провели рентгенографію і КТ, які підтвердили попередній діагноз.

Ліва легеня Соломійки була вкрита кістами і зовсім не дихала. Як наслідок – орган не виконував функція газообміну.

За даними медиків, дітей із таким діагнозом зазвичай оперують щонайменше на восьмому місяці від народження, однак у випадку Соломійки чекати не було часу: з першим вдихом дитини новоутвори в легені збільшувались дуже швидко, і кісти вже почали тиснути на серце, трахею, нерви та бронхи.

Без операції дитина могла раптово померти будь-якої миті, тому лікарі провели операцію у восьмий день життя немовляти.

Операцію проводили торакоскопічно – через три маленькі проколи по 3 і 5 міліметрів. Такий метод вважається золотим стандартом передових клінік світу. Він складніший для хірурга, але легший для дитини – не такий травматичний та безпечніший під час втручання та в післяопераційному періоді.

Тому львівські спеціалісти через невеличкі проколи – без розрізання грудної клітини – видалили нижню хвору половинку легені Соломійки.

Раніше такі операції виконувались відкрито: хірургам доводилося робити великий розріз, а це має свої негативні наслідки для немовляти – призводить до деформації грудної клітини і хребта.

Операція минула успішно, і тепер Соломійка повністю здорова. Вона вже повернулась додому, де на неї чекали її сестрички та братик.

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані. 

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.