У Львові вперше провели операцію з пересадження надрукованої на 3D-принтері кістки онкохворій дитині

Джерело: Перше медичне об’єднання Львова

У Львові вперше провели операцію з пересадження кістки, яку надрукували на 3D-принтері. Пацієнтом став 8-річний Богдан з Прикарпаття.

Операцію у Львівській лікарні Святого Миколая разом проводили фахівці Львова, Києва та Івано-Франківська.

8-річний Богдан вже вдруге бореться з онкологією. Коли хлопчику було 3 року, йому діагностували рак печінки. Тоді задля одужання йому видалили пухлину разом з жовчним міхуром.

Згодом хлопчик пішов до школи та розвивався, як усі інші діти. Однак хвороба знову нагадала про себе: цього разу рак вразив кістку Богдана.

“Якось після школи Богданчик поскаржився батькам на сильний біль у нозі. Пізніше кінцівка ще й набрякла. Сім’я відразу звернулася до лікарів в Івано-Франківську, які раніше вже вилікували їхнього хлопчика. Богданові зробили всі необхідні обстеження і біопсія підтвердила найстрашніші побоювання – знову рак. Цього разу – саркома Юнга. Це тип раку кістки, який найчастіше трапляється в дітей та підлітків. Щороку його діагностують у 3 дітей з 1 млн”, – мовиться у повідомленні.

Злоякісна пухлина вразила 28 см стегнової кістки. Аби зберегти йому ногу, необхідно було видалити уражену частину та вживити на її місце імплант. Богдана готували до операції пів року. У цей час він проходив курс хімієтерапії.

Коли настав час оперувати, хлопчик приїхав до Львова. Операція була складною. Спершу спеціалісти видалили саму пухлину, а потому провели експрес-біопсію, аби точно з’ясувати, який об’єм кістки необхідно забрати.

Київські інженери, які виготовили титановий імплант для Богданчика, підготували три варіанти різної довжини. Всі вони надруковані на 3D-принтері.

Фото: facebook.com/1tmolviv

Проєктували імпланти місяць і ще два тижні друкували. Після біопсії лікарі видалили уражену раком кістку та встановили хлопчику імплант підходящого розміру, який ростиме разом із дитиною. Втручання тривало 6 годин і минуло успішно.

Богданчик уже повернувся до Івано-Франківська та продовжує лікування, яке буде тривалим. Попереду в хлопчика – кілька курсів поліхімієтерапія та променевої терапії, а також трансплантація кісткового мозку.

  • У Китаї за допомогою робота-хірурга провели успішну дистанційну операцію з мікронної хірургії ока. Лікарі використовували найшвидшу передачу даних стандарту 5G.
  • Першу трансплантацію матки у Великій Британії сприйняли як “нову еру” в лікуванні безпліддя. 40-річна жінка, яка вже має двох дітей, вирішила допомогти своїй 34-річній сестрі, яка народилася без матки, і стала для неї донором.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

ChatGPT суттєво змінив спосіб, у який ми працюємо і живемо. За останніми даними, щодня понад 100 мільйонів осіб використовують його для обробки понад мільярда запитів. Втім, цей чат-бот вже встиг заробити репутацію “чорної діри для приватності” через побоювання щодо обробки введених користувачами даних.

Президент США Дональд Трамп затребував, аби адміністрації Панамського та Суецького каналів скасували збори за прохід військових кораблів та цивільних судів під прапором США.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.