У Львові вперше провели операцію з пересадження надрукованої на 3D-принтері кістки онкохворій дитині

Джерело: Перше медичне об’єднання Львова

У Львові вперше провели операцію з пересадження кістки, яку надрукували на 3D-принтері. Пацієнтом став 8-річний Богдан з Прикарпаття.

Операцію у Львівській лікарні Святого Миколая разом проводили фахівці Львова, Києва та Івано-Франківська.

8-річний Богдан вже вдруге бореться з онкологією. Коли хлопчику було 3 року, йому діагностували рак печінки. Тоді задля одужання йому видалили пухлину разом з жовчним міхуром.

Згодом хлопчик пішов до школи та розвивався, як усі інші діти. Однак хвороба знову нагадала про себе: цього разу рак вразив кістку Богдана.

“Якось після школи Богданчик поскаржився батькам на сильний біль у нозі. Пізніше кінцівка ще й набрякла. Сім’я відразу звернулася до лікарів в Івано-Франківську, які раніше вже вилікували їхнього хлопчика. Богданові зробили всі необхідні обстеження і біопсія підтвердила найстрашніші побоювання – знову рак. Цього разу – саркома Юнга. Це тип раку кістки, який найчастіше трапляється в дітей та підлітків. Щороку його діагностують у 3 дітей з 1 млн”, – мовиться у повідомленні.

Злоякісна пухлина вразила 28 см стегнової кістки. Аби зберегти йому ногу, необхідно було видалити уражену частину та вживити на її місце імплант. Богдана готували до операції пів року. У цей час він проходив курс хімієтерапії.

Коли настав час оперувати, хлопчик приїхав до Львова. Операція була складною. Спершу спеціалісти видалили саму пухлину, а потому провели експрес-біопсію, аби точно з’ясувати, який об’єм кістки необхідно забрати.

Київські інженери, які виготовили титановий імплант для Богданчика, підготували три варіанти різної довжини. Всі вони надруковані на 3D-принтері.

Фото: facebook.com/1tmolviv

Проєктували імпланти місяць і ще два тижні друкували. Після біопсії лікарі видалили уражену раком кістку та встановили хлопчику імплант підходящого розміру, який ростиме разом із дитиною. Втручання тривало 6 годин і минуло успішно.

Богданчик уже повернувся до Івано-Франківська та продовжує лікування, яке буде тривалим. Попереду в хлопчика – кілька курсів поліхімієтерапія та променевої терапії, а також трансплантація кісткового мозку.

  • У Китаї за допомогою робота-хірурга провели успішну дистанційну операцію з мікронної хірургії ока. Лікарі використовували найшвидшу передачу даних стандарту 5G.
  • Першу трансплантацію матки у Великій Британії сприйняли як “нову еру” в лікуванні безпліддя. 40-річна жінка, яка вже має двох дітей, вирішила допомогти своїй 34-річній сестрі, яка народилася без матки, і стала для неї донором.

Світлані Панковій з Генічеська, яка на початку повномасштабного вторгнення радила російським військовим класти насіння соняшника в кишені, вдалося вирватися з окупації.

Американська компанія Northrop Grumman Corporation планує побудувати лінію з виробництва боєприпасів у Литві для посилення оборонного потенціалу країни. У понеділок у Вільнюсі віцепрезидент компанії Стефан О’Браян підписав меморандум про взаєморозуміння з урядом Литви щодо запуску виробництва 30-міліметрових боєприпасів на державному підприємстві.

Зірка “Рятувальників Малібу”, акторка Памела Андерсон з’явилася на обкладинці Better Homes & Gardens. В інтерв’ю вона розповіла про створення своєї кулінарної книги.

Укрпошта продовжила угоду про знижки на посилки до Канади, що діятимуть у 2024 році. Це рішення прийняли після того, як обсяги відправлень між Україною та Канадою за перший рік угоди зросли на понад 25%, розповів генеральний директор компанії Ігор Смілянський.

Місцеві мешканці у Гвінеї напали на Центр досліджень шимпанзе після того, як жінка заявила, що одна з тварин убила її немовля.