У Львові Зеленський взяв участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад
Джерело: Офіс Президента
Президент України Володимир Зеленський в п’ятницю, 15 грудня, взяв участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулося у Львові.
Під час засідання Зеленський наголосив, що головне завдання зараз – це оборона України.
“Хочу зараз звернути увагу кожного й кожної, що життя держави, життя будь-якої громади, життя кожної людини є тим самим життям України. Життям, яке ми маємо захистити від агресії Росії”, – додав він.
Керівник ОП Андрій Єрмак розповів про результати нещодавніх візитів Глави держави та підсумки міжнародних переговорів.
“Міжнародна підтримка триває й триватиме до перемоги. З різних країн до нас надходять усе нові пакети оборонної та фінансової допомоги. Крок за кроком посилюються санкції”, – повідомив він.
Він додав, що в кожного регіону має бути своя “карта розвитку, розуміння галузей, які слід стимулювати, та реальні проєкти”.
“І знову наголошу: люди – понад усе. Це найдорожчий ресурс країни. Ми всі отримали чітке завдання від президента. Влада – і центральна, і місцева – має говорити з людьми. Ми маємо знати їхні прагнення, їхні потреби, маємо розуміти їхній біль. Знати, що з усім цим робити. І робити”, – зазначив Єрмак.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль після ухвалення рішення про початок переговорів про вступ України до ЄС зазначив, що у національне законодавство буде необхідно імплементувати ще майже 2740 актів права ЄС.
“Це наш обсяг роботи на наступні роки, яку ми маємо виконати”, – сказав він.
На засіданні також розглянули питання щодо процедури призову військовослужбовців з допомогою місцевого самоврядування, реабілітації військових, забезпечення українського теле-, радіо-, мобільного сигналу та інтернету.
- Протягом доби, 15 грудня, на фронті відбулось 82 бойових зіткнення. Ворог завдав 2 ракетних та 11 авіаційних ударів, здійснив 17 обстрілів з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах.
- В Україні триває 660-та доба повномасштабної війни з окупантами. За цей час українські захисники знищили більш як 343 тисячі окупантів.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.
Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.