У Литві статус вимушених переселенців мають 52 тисячі українців

Джерело: Delfi з посиланням на Департамент міграції

Станом на 1 грудня у Литві проживає понад 86 тисяч українців, 52 тисячі з яких вважаються воєнними переселенцями і мають тимчасовий дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту.

За даними відомства, інші українці мають тимчасовий дозвіл на проживання в Литві у зв’язку з роботою, в тому числі є висококваліфікованими фахівцями, а також через возз’єднання сім’ї, з гуманітарних міркувань тощо.

Варто нагадати, що у Литві триває заміна тимчасових видів на проживання, виданих на підставі тимчасового захисту, термін яких закінчується в березні 2024 року.

Як розповіли в Департаменті міграції, за півтора тижні надійшло 19 тис заяв від українських воєнних переселенців. Вже продовжені посвідки на проживання 3 тис отримувачів тимчасового захисту.

За словами директорки Департаменту міграції Евеліни Ґудзінскайте, можна вважати позитивним той факт, що українські переселенці активно записуються на прийом до Департаменту та обмінюються між собою інформацією про те, як правильно заповнювати заяви на заміну посвідки на проживання.

“Якщо заяви й надалі подаватимуться так швидко, всі отримувачі тимчасового захисту встигнуть замінити посвідки до початку березня”, – прокоментувала вона.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.

Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.

У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.