У Литві зібрали понад 8 млн євро на закупівлю обладнання для українських захисників
Джерело: LRT
У Литві завершилася кампанія “Radarom!”, яка зібрала 8,288 мільйона євро на закупівлю обладнання литовського виробництва для українських військових.
Протягом чотирьох тижнів цю кампанію спільно організували LRT разом з групами Blue/Yellow, Laisvės TV, Stiprūs kartu та журналісткою Рітою Мілюте. Остаточну суму пожертв, зібраних протягом кампанії, оголошено після благодійного концерту, який відбувся в суботу ввечері, у другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Зібрані кошти від литовської громадськості, підприємств і організацій підуть на закупівлю та постачання до України 1115 наборів для українських військових.
Кожен набір коштуватиме 7 500 євро і охоплюватиме монокуляр нічного бачення, лазерний приціл та індивідуальний антидроновий комплекс, які призначені для підвищення рівня захисту українських військових у протистоянні з російськими загарбниками.
Це обладнання виробляється в Литві компаніями Brolis Semiconductors та NT Service.
- У межах коаліції “Рамштайн” підписали угоду про коаліцію з розмінування України на чолі з Литвою, до якої приєдналися 20 країн. У Брюсселі підписали Протокол про наміри щодо створення коаліції.
93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.
Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт.
Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.
Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.
Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.