Литва спільно з Ісландією очолять коаліцію з розмінування України
Джерело: пресслужба Міноборони Литви
У межах коаліції “Рамштайн” підписали угоду про коаліцію з розмінування України на чолі з Литвою, до якої приєдналися 20 країн. У Брюсселі підписали Протокол про наміри щодо створення коаліції.
Литва очолить коаліцію з розмінування спільно з Ісландією. За словами міністра оборони Литви Арвідаса Анушаускаса, велика кількість країн, які приєдналися, підтверджує важливість цієї коаліції.
Перший важливий крок зроблено, і попереду нас чекає велика робота. Якщо ситуація з підготовкою бійців у сфері розмінування наразі задовільна, то потреба в техніці критична. У межах коаліції з розмінування Литва передасть українській армії бронетранспортери та виділить 1,2 мільйона євро у програму підтримки НАТО для України у сфері розмінування, – повідомив Анушаускас.
Також у Брюсселі підписали протоколи про наміри щодо інших коаліцій, які підтримують Україну. Литва приєдналася до артилерійської та коаліцій БпЛА.
Зокрема в артилерійській коаліції першим внеском країни будуть боєприпаси калібру 155 мм, тоді як у коаліції безпілотників — дрони та системи боротьби з безпілотниками. Крім усього цього, найближчим часом Литва спорядить в Україну ще одну партію зимової техніки.
Під час засідання Ради Україна-НАТО у Брюсселі, міністр закликав союзників допомогти Україні інтегруватися в структури Альянсу і модернізувати військовий потенціал.
Ми можемо і повинні зберегти політичну і практичну підтримку України з боку НАТО і так допомогти українській армії виграти війну, а також маємо домовитися про подальші кроки щодо членства України. Крім того, ми самі повинні якнайшвидше засвоїти уроки української війни, продовжувати зміцнювати наші армії та весь Альянс, – зазначив Анушаускас.
Зауважимо, 14 лютого міністр оборони України Рустем Умєров оголосив про початок 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. Цього разу засідання відбувається онлайн.
Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.
- На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
- 14 лютого держави-учасниці ІТ-коаліції завершили підписання Угоди про співпрацю. Учасниками стали Естонія та Люксембург як країни-лідери, а також Бельгія, Данія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна.
- Найближчою метою США є виробництво 155-мм артилерійських снарядів зі швидкістю 100 000 одиниць на місяць, аби допомогти Україні протистояти російському вторгненню.
- Україна виготовлятиме автономну зброю, яка керуватиметься штучним інтелектом.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.