Розпочалося 19-те засідання Контактної групи з питань оборони України

Фото: Рустем Умєров/Facebook

Джерело: Рустем Умєров/Facebook

Сьогодні, 14 лютого, міністр оборони України Рустем Умєров оголосив про початок 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України.

Цього разу засідання відбувається онлайн.

Під час засідання Рустем Умєров представив партнерам нового Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.

“Представлю нашим партнерам генерал-полковника Олександра Сирського – для нього це перша зустріч у форматі Рамштайн в якості Головнокомандувача ЗСУ”, – розповів очільник Міноборони.

Окрім того, участь у засіданні з боку України також бере начальник ГУР Кирило Буданов.

“Налаштовані на результативну роботу. Сфокусуємося на нарощуванні оборонного виробництва, дронах і технологіях, а також підготовці як до довготермінових викликів, так і вирішенні нагальних потреб. Очікуйте на гарні новини”, – сказав Рустем Умєров.

Станом на 28 травня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку противника.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 20.00 28 травня щодо російського вторгнення. Кількість бойових зіткнень зросла до 108. На даний час бої ще тривають на 18 ділянках. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Сили оборони стримують натиск і дають рішучу відсіч  загарбникам.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.