Відбулося перше засідання Керівної групи ІТ-коаліції: визначили пріоритетні закупівлі

Джерело: Міноборони

Вчора, 2 лютого, відбулося перше засідання керівної групи ІТ-коаліції. Держави-учасниці та спостерігачі ІТ-коаліції ухвалили рішення щодо подальших кроків і пріоритетних закупівель.

У засіданні взяли участь представники Естонії та Люксембургу як країн-лідерів ініціативи, а також Бельгії, Великої Британії, Данії, Ісландії, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, США та Японії. Представники НАТО та ЄС теж долучилися до заходу.

Під час засідання Естонія, Люксембург, Данія, Латвія, Литва та Нідерланди підтвердили раніше заявлені внески в коаліцію, які сумарно перевищили 30 мільйонів євро. Країни запевнили про готовність продовжувати співпрацю у сфері цифрової трансформації.

“Ми закликаємо країни, які ще не є частиною ІТ-коаліції, приєднатися. Зусилля ІТ-коаліції дуже важливі для Збройних сил України. Захищена та ефективна військова інформаційно-комунікаційна інфраструктура є основою для своєчасного прийняття рішень і, отже, необхідною умовою успішних операцій. Люксембург залишається відданим цьому проєкту як співлідер ініціативи та перший учасник, що зробив внесок”, – сказав міністр оборони Люксембургу Юріко Бакес.

Своєю чергою, заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко подякувала всім партнерам, що вже долучилися до цієї важливої ініціативи. Також вона висловила сподівання, що коло учасників ІТ-коаліції розширюватиметься.

“Наш досвід застосування інновацій на полі бою є унікальним, і ми вважаємо, що ІТ-коаліція може стати майданчиком для взаємодії з партнерами щодо розвитку та випробування технологій”, – наголосила Катерина Черногоренко.

Довідково. ІТ-коаліція — це група держав у межах Контактної групи з питань оборони України (“формат Рамштайн”) під керівництвом Естонії та Люксембургу, яка зосереджена на наданні підтримки Міністерству оборони України та Збройним силам України у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.