Відбулося перше засідання Керівної групи ІТ-коаліції: визначили пріоритетні закупівлі

Джерело: Міноборони

Вчора, 2 лютого, відбулося перше засідання керівної групи ІТ-коаліції. Держави-учасниці та спостерігачі ІТ-коаліції ухвалили рішення щодо подальших кроків і пріоритетних закупівель.

У засіданні взяли участь представники Естонії та Люксембургу як країн-лідерів ініціативи, а також Бельгії, Великої Британії, Данії, Ісландії, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, США та Японії. Представники НАТО та ЄС теж долучилися до заходу.

Під час засідання Естонія, Люксембург, Данія, Латвія, Литва та Нідерланди підтвердили раніше заявлені внески в коаліцію, які сумарно перевищили 30 мільйонів євро. Країни запевнили про готовність продовжувати співпрацю у сфері цифрової трансформації.

“Ми закликаємо країни, які ще не є частиною ІТ-коаліції, приєднатися. Зусилля ІТ-коаліції дуже важливі для Збройних сил України. Захищена та ефективна військова інформаційно-комунікаційна інфраструктура є основою для своєчасного прийняття рішень і, отже, необхідною умовою успішних операцій. Люксембург залишається відданим цьому проєкту як співлідер ініціативи та перший учасник, що зробив внесок”, – сказав міністр оборони Люксембургу Юріко Бакес.

Своєю чергою, заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко подякувала всім партнерам, що вже долучилися до цієї важливої ініціативи. Також вона висловила сподівання, що коло учасників ІТ-коаліції розширюватиметься.

“Наш досвід застосування інновацій на полі бою є унікальним, і ми вважаємо, що ІТ-коаліція може стати майданчиком для взаємодії з партнерами щодо розвитку та випробування технологій”, – наголосила Катерина Черногоренко.

Довідково. ІТ-коаліція — це група держав у межах Контактної групи з питань оборони України (“формат Рамштайн”) під керівництвом Естонії та Люксембургу, яка зосереджена на наданні підтримки Міністерству оборони України та Збройним силам України у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.