Міноборони України закликає іноземних партнерів долучатися до проєктів ІТ-коаліції

Джерело: Міноборони

Заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко під час зустрічі у Києві з делегацією Міністерства оборони Естонії на чолі зі заступницею міністра Туулі Дунетон заявила, що Міноборони закликає іноземних партнерів долучатися до проєктів ІТ-коаліції.

Катерина Черногоренко подякувала естонській стороні за підтримку у боротьбі проти російської агресії, за лідерство у створенні ІТ-коаліції та за адвокацію цього напрямку серед інших країн.

За її словами, ворог нарощує військовий потенціал, і тому Україна потребує асиметричних рішень у відповідь, зокрема технологічних інновацій, а також взаємосумісних бойових систем.

“Ми маємо вже суттєвий поступ у цьому напрямку, аби військо було маневреним, аби рішення ухвалювались швидко. Сподіваємось, що через участь в ІТ-коаліції партнери зможуть включитись у нашу роботу і посилити наші рішення, зробили нашу армію більш підготовленою”, – сказала заступниця очільника Міноборони.

У відомстві зазначили, що також посиленню ефективності української армії сприяє спрощення та цифровізація процесів, які пришвидшують отримання необхідного підрозділами. Одночасно з цим розробляються онлайн-послуги, які будуть доступні для українських військових, як у процесі служби, так і після звільнення.

Довідково. ІТ-коаліція – це група країн у межах Контактної групи з питань оборони України (“формат Рамштайн”) під керівництвом Естонії та Люксембургу, яка підтримує розробки Міноборони та ЗСУ у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.

Наразі учасниками ініціативи є шість країн: Естонія, Люксембург, Бельгія, Данія, Латвія, Литва.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.