Країни ІТ-коаліції на підтримку України підписали Угоду про співпрацю
Джерело: пресслужба Міноборони
Держави-учасниці ІТ-коаліції завершили підписання Угоди про співпрацю. Учасниками стали Естонія та Люксембург як країни-лідери, а також Бельгія, Данія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна.
Зазначається, що це перша така Угода у межах коаліцій спроможностей.
Також Велика Британія завершила процес приєднання до ІТ-коаліції шляхом підписання Декларації про наміри.
Міністр оборони Рустем Умєров висловив впевненість, що вдасться залучити ще більше партнерів для цифровізації українського війська.
Угода закріплює прагнення держав-учасниць надавати допомогу Україні протягом наступних шести років з метою розбудови взаємосумісної ІТ-інфраструктури Міністерства оборони та Сил оборони України.
Завдяки коаліції країни обмінюватимуться досвідом щодо застосування інноваційних технологій та робитимуть спільні проєкти.
У грудні минулого року заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко під час зустрічі у Києві з делегацією Міністерства оборони Естонії на чолі зі заступницею міністра Туулі Дунетон заявила, що Міноборони закликає іноземних партнерів долучатися до проєктів ІТ-коаліції.
19 вересня, під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, Естонія, Люксембург та Україна започаткували IT-коаліцію для підтримки Збройних сил України в кіберсфері.
Довідково. ІТ-коаліція – це група країн у межах Контактної групи з питань оборони України (“формат Рамштайн”) під керівництвом Естонії та Люксембургу, яка підтримує розробки Міноборони та ЗСУ у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.
- 2 лютого відбулося перше засідання керівної групи ІТ-коаліції. Держави-учасниці та спостерігачі ІТ-коаліції ухвалили рішення щодо подальших кроків і пріоритетних закупівель.
- На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
- 14 лютого, міністр оборони України Рустем Умєров оголосив про початок 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. Цього разу засідання відбувається онлайн.
21 січня президент Володимир Зеленський заявив у Давосі, що російський лідер Володимир Путін під час переговорів може вимагати скорочення чисельності української армії у п’ять разів, однак, Україна цього не дозволить.
СБУ викрила засновників київської компанії, котра постачали Нацгвардії 30 тисяч бракованих комплектів військової форми на 28,7 млн грн. Форма не відповідала технічним умовам і становила загрозу для військових.
21 січня президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до учасників Всесвітнього економічного форуму закликав Європу не здавати позицій на світовій арені та конкурувати за першість у глобальних альянсах і технологіях. Він наголосив, що без сильної Європи світ може почати рухатися вперед без неї, що стане загрозою для майбутнього.
Військовослужбовці 73-го морського центру Сил спеціальних операцій продовжують нищити противника на Курщині і здобувають дані щодо підтвердження залучення військ КНДР.
Станом на січень 2025 року тіла 22 осіб, знайдені в масовому похованні в Ізюмі Харківської області у вересні 2022 року, досі не ідентифіковані.