Країни ІТ-коаліції на підтримку України підписали Угоду про співпрацю

Джерело: пресслужба Міноборони

Держави-учасниці ІТ-коаліції завершили підписання Угоди про співпрацю. Учасниками стали Естонія та Люксембург як країни-лідери, а також Бельгія, Данія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна.

Зазначається, що це перша така Угода у межах коаліцій спроможностей.

Також Велика Британія завершила процес приєднання до ІТ-коаліції шляхом підписання Декларації про наміри.

Міністр оборони Рустем Умєров висловив впевненість, що вдасться залучити ще більше партнерів для цифровізації українського війська.

Угода закріплює прагнення держав-учасниць надавати допомогу Україні протягом наступних шести років з метою розбудови взаємосумісної ІТ-інфраструктури Міністерства оборони та Сил оборони України.

Завдяки коаліції країни обмінюватимуться досвідом щодо застосування інноваційних технологій та робитимуть спільні проєкти.

У грудні минулого року заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко під час зустрічі у Києві з делегацією Міністерства оборони Естонії на чолі зі заступницею міністра Туулі Дунетон заявила, що Міноборони закликає іноземних партнерів долучатися до проєктів ІТ-коаліції.

19 вересня, під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, Естонія, Люксембург та Україна започаткували IT-коаліцію для підтримки Збройних сил України в кіберсфері.

Довідково. ІТ-коаліція – це група країн у межах Контактної групи з питань оборони України (“формат Рамштайн”) під керівництвом Естонії та Люксембургу, яка підтримує розробки Міноборони та ЗСУ у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.