У Мадриді планують заборонити оренду електросамокатів
Джерело: The Guardian
Мадрид заборонить оренду електросамокатів через мобільні додатки з жовтня через невиконання вимог щодо пересування та паркування. Мер міста, Хосе Луїс Мартінес-Альмейда, оголосив про анулювання ліцензій компаній, що надають самокати в оренду, додавши, що місто не планує надавати нові дозволи іншим операторам.
“Ринок виявився нездатним відповідати вимогам, встановленим мерією для забезпечення найвищого рівня безпеки для громадян”, – сказав він у своїй заяві.
Система оренди електросамокатів викликала критику через необережне використання і хаотичне паркування. З травня 2023 року Мадрид дозволив працювати лише трьом операторам – Dott, Tier Mobility і Lime, кожному з 2 000 самокатів.
Вони повинні були надати мерії доступ до своїх даних, а також впровадити технологію, яка змушувала б клієнтів залишати самокати у дозволених місцях і не дозволяла б їм брати самокати на пішохідних вулицях або поблизу історичних парків.
Оператори не виконали умови, і тепер мають 20 днів на оскарження рішення.
- У Німеччині планують посилити правила для користувачів електросамокатів приблизно до таких, як для велосипедистів.
- У Парижі минулого року заборонили прокат електросамокатів після проведеного референдуму стосовно цього питання. “Серце” Франції стало першою європейською столицею, яке заборонило цей двоколісний вид транспорту.
- В Україні за останні чотири роки мінімум чотирьох водіїв електросамокатів судили через порушення правил дорожнього руху. З цього року кермувальників електросамокатів визнано повноцінними учасниками дорожнього руху.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.