В Україні вже судили самокатників за порушення ПДР — Опендатабот

Джерело: Опендатабот

В Україні за останні чотири роки мінімум чотирьох водіїв електросамокатів судили через порушення правил дорожнього руху. З цього року кермувальників електросамокатів визнано повноцінними учасниками дорожнього руху.

Проте, попри рішення уряду, ще не затверджено спеціальних правил для електросамокатів.

Порушників ПДР судили за порушення чинних на транспорті правил (ст. 291 КК України). В усіх випадках були штрафи або позбавленням волі до двох років з умовним терміном. Здебільшого обвинувальні вироки стосувалися травмування пішоходів.

Наприклад, один рік умовно отримав житель Вінницької області, який у квітні 2022 року травмував жінку, що переходила велосипедну доріжку та тротуар. Постраждала отримала тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Також винуватцю ДТП присудили відшкодувати жінці вартість лікування (понад 108 000 грн) та більш як 50 тисяч грн моральної шкоди. Утім, від більшого покарання порушника врятувало те, що він на момент аварії був неповнолітнім.

У НЕК Укренерго повідомили, що 23 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби.

Близько 10 тисяч людей вийшли на вулиці Майорки в останній протест проти масового туризму. Місцеві жителі під час маршу в Пальма-де-Майорці в неділю, 21 липня, несли транспаранти з написами: “Ваш рай, наш кошмар” і “Туризм так, але не настільки”.

Станом на початок липня в Україні зафіксовано понад 10,2 млн пенсіонерів, згідно з даними Пенсійного фонду. Середня пенсія збільшилась на 8% цьогоріч та становить 5 816 грн.

22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.