У Мадриді протестують іспанські фермери
Джерело: AFP
У неділю, 17 березня, сотні фермерів пройшли пішки та проїхали на тракторах вулицями столиці Іспанії в межах нового протесту проти кризи, яку зазнає сільськогосподарський сектор країни.
За даними видання, це вже четверта демонстрація у Мадриді з початку широкомасштабного європейського фермерського руху протесту в середині січня.
Фермери пройшли ходою від Міністерства навколишнього середовища до Міністерства сільського господарства після того, як у п’ятницю посадовці ЄС запропонували законодавчі зміни для пом’якшення екологічних правил Спільної сільськогосподарської політики (CAP) блоку.
Фермери несли транспаранти з надписами “Ми не правопорушники” під звуки гудків та свистків.
“Нас душать європейські правила”, — прокоментував фермер з Посо-де-Гвадалахара, що за 50 кілометрів на схід від Мадрида.
За словами очільниці Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, обговорення посадовців у п’ятницю в Брюсселі були спрямовані на послаблення дотримання деяких екологічних правил.
“Ми маємо справу з купою бюрократичних правил, що змушують нас відчувати себе скоріше в офісі, ніж на фермі”, – заявили представники іспанської профспілки Union de Uniones, яка виступила організатором недільної акції.
- Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на переговорах з фермерами в суботу, 9 березня, пообіцяв скоротити надлишок зерна на внутрішньому ринку, але лідери профспілок заявили, що вони продовжують протести.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.