У Мадриді протестують іспанські фермери

Джерело: AFP

У неділю, 17 березня, сотні фермерів пройшли пішки та проїхали на тракторах вулицями столиці Іспанії в межах нового протесту проти кризи, яку зазнає сільськогосподарський сектор країни.

За даними видання, це вже четверта демонстрація у Мадриді з початку широкомасштабного європейського фермерського руху протесту в середині січня.

Фермери пройшли ходою від Міністерства навколишнього середовища до Міністерства сільського господарства після того, як у п’ятницю посадовці ЄС запропонували законодавчі зміни для пом’якшення екологічних правил Спільної сільськогосподарської політики (CAP) блоку.

Фермери несли транспаранти з надписами “Ми не правопорушники” під звуки гудків та свистків.

“Нас душать європейські правила”, — прокоментував фермер з Посо-де-Гвадалахара, що за 50 кілометрів на схід від Мадрида.

За словами очільниці Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, обговорення посадовців у п’ятницю в Брюсселі були спрямовані на послаблення дотримання деяких екологічних правил.

“Ми маємо справу з купою бюрократичних правил, що змушують нас відчувати себе скоріше в офісі, ніж на фермі”, – заявили представники іспанської профспілки Union de Uniones, яка виступила організатором недільної акції.

Колишній футболіст Девід Бекхем подає до суду на Марка Волберга, як стверджує, через фінансові збитки під час співпраці.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.

У відповідь на зростаючу геополітичну напруженість та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

22 квітня у Вінниці одному з підозрюваних у вбивстві та замаху на життя поліціянтів на Гайсинщині, а також у дезертирстві, обрано безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.