У Мексиці викрали 30 громадян Грузії
Джерело: Грузия Online
МЗС Грузії перебуває контактує з Міграційною службою Мексики через викрадення 30 грузинів поблизу мексиканського кордону.
“Посольство знаходиться на зв’язку з Міграційною службою Мексики для отримання додаткової інформації та з’ясовує можливе місцеперебування громадян. Посольство продовжує підтримувати зв’язок із членами сімей громадян, з тими, хто звернувся до посольства з метою встановлення місцеперебування членів сім’ї”, – заявили в МЗС.
Як розповіли у відомстві, викрадення сталося поблизу мексиканського кордону, коли люди намагалися дістатися до кордону США через Мексику.
За даними місцевих ЗМІ, близько 30 грузинів разом із громадянами інших країн уже три доби утримуються мексиканським наркокартелем. Серед викрадених є жінки.
NewsGeogia зазначає, що за словами родичів, викрадачі вимагають 90 тисяч доларів в обмін на визволення заручників.
Джерела грузинського телеканалу “Пірвелі” стверджують, що за 15 осіб уже перераховано половину суми, 45 тисяч доларів США. Тепер нібито триває торг щодо інших.
- В офісі місцевого губернатора в п’ятницю, 15 березня, повідомили, що біля північно-західної провінції Туреччини Чанаккале перевернувся човен з мігрантами, внаслідок чого потонули щонайменше 22 людини, з них семеро дітей.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.