У мережі нагадали, якими були новорічні ялинки Маріуполя з 2011 по 2022 роки
Джерело: морезалежна/X
Українська військовослужбовиця опублікувала фото головних ялинок Маріуполя з 2011 по 2022 роки.
У 2011 році місто на Донеччині встановило 14-метрову ялинку – придбану на Тернопільському заводі штучних ялинок – на Театральній площі. Каркас заповнили штучними зеленими гілками, прикрасивши новорічне дерево різноманітними пластиковими і скляними кульками, бантами та гірляндами.
У наступному, 2012 році, влада Маріуполя не придбала ні нову ялинку, ні нових прикрас. Відтак зелена красуня фактично не змінилась.
Аналогічною була ситуація і в 2013 році: головна ялинка Маріуполя майже не зазнала змін, їй лише додали кілька нових гірлянд.
Ця ж ялинка, з цими ж прикрасами, тішила маріупольців і в 2014 році, однак певні зміни відбулись: на святкове дерево додали саморобні прикраси, створені мешканцями міста.
“Багато іграшок для новорічної красуні зробили діти, які вимушено переїхали до Маріуполя з окупованих міст Донецької та Луганської областей. Крім того, на головному символі Нового року з’явилося близько 100 малюнків, у яких діти просили Діда Мороза про мир”, – нагадала військовослужбовиця.
У 2015 році ялинка і прикраси знову залишились незмінними, проте додали нові гірлянди, відтак візуально новорічна красуня виглядала не так, як у попередні роки.
У 2016 році ялинку та прикраси не змінювали, однак разом з тим було прикрашено територію Театрального скверу та живі ялинки – святковими ілюмінаціями.
У 2017 році ялинку не змінювали, але додали на неї нові гірлянди, які переливались всіма кольорами веселки. Святково прикрашеною знову була і площа навколо.
У 2018 році головна ялинка Маріуполя зазнала змін: до її корпусу додали додаткові два метри, відтак загальна висота новорічного дерева сягла 16 метрів. Її прикрасили новими іграшками, а до ілюмінації додали нові програми освітлення.
Щобільше, на площі встановили святкову карусель, арки з ілюмінацією та напис “Маріуполь”.
У 2019 році новорічну ялинку прикрасили новою ілюмінацією. Замінили й гірлянди на Драмтеатрі.
Також збільшили локації на святковій площі, додавши ковзанку.
У 2020 році місто придбало нову штучну ялинку з декором за 3 млн гривень. Нова ялинка візуально нагадувала головну ялинку Нью-Йорка. Висота нової ялинки також була 16 метрів, проте вона виглядала натурально та нагадувала справжнє дерево.
Ялинку прикрасили кульками червоного та жовтого кольорів. Повністю оновили й ілюмінацію. Навколо ялинки встановили обрамленням зі штучних зелених гілок і святкових кульок.
“Тодішня головна красуня Маріуполя була визнана найкрасивішою в Україні. Це звання вона здобула вперше. До цього маріупольська ялинка не входила навіть у топ-3 найкрасивіших дерева України”.
У 2021 році ні ялинку, ні декорації не змінювали. Святкове відкриття ялинки відбулось 19 грудня, однак того ж вечора конструкція зламалась, і новорічну красуню відправили на ремонт до Одеси.
“Поки чекали її, то поставили креативний банер, що вона поїхала на вакцинацію (якраз тоді ще всі переживали за ковід, а не війну). Ще тоді маріупольці перешіптувалися, що падіння ялинки – це поганий знак, але, звісно, ніхто й уявити не міг, що через 2 місяці Маріуполь почнуть рівняти з землею”.
- Білосніжна 15-метрова ялинка запалала на день Святого Миколая у Києві на Софійській площі. Встановлено і прикрашено штучне дерево за кошти меценатів.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.