У мережі поширили фейк про російські «Shahed-131/136» щодо збільшення бойової частини

Джерело: спільна заява, опублікована у Telegram-каналі InformNapalm

InformNapalm, міжнародна розвідувальна OSINT-спільнота, разом з українськими хакерами з команди “Кібер Спротив” заявили про поширення неправдивої інформації через Telegram-канал “Труха” та деякі українські медіа. Інформація про нібито збільшення бойової частини дронів “Shahed-131/136” до 90 кг та використання sim-карти Київстар є недостовірною.

Ця неправдива інформація з’явилася після публікації статті “Злам російського виробника БПЛА. Частина 1. Хто збирає ‘Герань-2′”, що була опублікована InformNapalm 15 квітня 2024 року. В оригінальних джерелах, таких як дампи AlabugaLeaks та дослідження InformNapalm, зазначені дані відсутні.

Читайте також: Хто причетний до збору російських дронів “Герань-2”, відомих як “Shahed 136”

InformNapalm і Кібер Спротив звернулися до журналістів ТСН Новини, Андрія Цаплієнка та інших медіа, які поширили цю інформацію, з проханням оновити свої матеріали.

Вони наголосили, що згадана інформація була розповсюджена невідомими особами, які намагалися легітимізувати свій вкид, вказавши на нібито “дані InformNapalm”.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.