У мережі поширили фейк про російські «Shahed-131/136» щодо збільшення бойової частини
Джерело: спільна заява, опублікована у Telegram-каналі InformNapalm
InformNapalm, міжнародна розвідувальна OSINT-спільнота, разом з українськими хакерами з команди “Кібер Спротив” заявили про поширення неправдивої інформації через Telegram-канал “Труха” та деякі українські медіа. Інформація про нібито збільшення бойової частини дронів “Shahed-131/136” до 90 кг та використання sim-карти Київстар є недостовірною.
Ця неправдива інформація з’явилася після публікації статті “Злам російського виробника БПЛА. Частина 1. Хто збирає ‘Герань-2′”, що була опублікована InformNapalm 15 квітня 2024 року. В оригінальних джерелах, таких як дампи AlabugaLeaks та дослідження InformNapalm, зазначені дані відсутні.
Читайте також: Хто причетний до збору російських дронів “Герань-2”, відомих як “Shahed 136”
InformNapalm і Кібер Спротив звернулися до журналістів ТСН Новини, Андрія Цаплієнка та інших медіа, які поширили цю інформацію, з проханням оновити свої матеріали.
Вони наголосили, що згадана інформація була розповсюджена невідомими особами, які намагалися легітимізувати свій вкид, вказавши на нібито “дані InformNapalm”.
- Очільник ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував знищення Україною російського бомбардувальника Ту-22МЗ 19 квітня.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.