У мережі поширили фейк про російські «Shahed-131/136» щодо збільшення бойової частини

Джерело: спільна заява, опублікована у Telegram-каналі InformNapalm

InformNapalm, міжнародна розвідувальна OSINT-спільнота, разом з українськими хакерами з команди “Кібер Спротив” заявили про поширення неправдивої інформації через Telegram-канал “Труха” та деякі українські медіа. Інформація про нібито збільшення бойової частини дронів “Shahed-131/136” до 90 кг та використання sim-карти Київстар є недостовірною.

Ця неправдива інформація з’явилася після публікації статті “Злам російського виробника БПЛА. Частина 1. Хто збирає ‘Герань-2′”, що була опублікована InformNapalm 15 квітня 2024 року. В оригінальних джерелах, таких як дампи AlabugaLeaks та дослідження InformNapalm, зазначені дані відсутні.

Читайте також: Хто причетний до збору російських дронів “Герань-2”, відомих як “Shahed 136”

InformNapalm і Кібер Спротив звернулися до журналістів ТСН Новини, Андрія Цаплієнка та інших медіа, які поширили цю інформацію, з проханням оновити свої матеріали.

Вони наголосили, що згадана інформація була розповсюджена невідомими особами, які намагалися легітимізувати свій вкид, вказавши на нібито “дані InformNapalm”.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.