У Meta визнали «галюцинації» штучного інтелекту після замаху на Трампа

Джерело: DW

Корпорація Meta, до якої належить Facebook, Instagram і WhatsApp, визнала, що її чат-бот Meta AI помилково заперечував факт замаху на кандидата в президенти США Дональда Трампа.

Зазначається, що після замаху на Дональда Трампа користувачі почали запитувати чат-бот про стрілянину, однак той відповідав довгими довідками про минуле і заперечував, що на експрезидента США скоювали замах.

Крім того, фотографію Трампа після замаху з піднятим догори кулаком у Facebook та Instagram позначали як підроблену.

Фото: DW

Віцепрезидент Facebook із глобальної політики Джоель Каплан пояснив це “галюцинаціями” ШІ і запевнив, що в цій помилці не було “злого наміру”.

За його словами, чат-бот обробляє величезний масив даних, накопичених за багато років, і тому йому важко працювати з терміновими новинами. Тому керівництво Meta спочатку взагалі заборонило чат-боту говорити про замах на Трампа. Потім заборону було знято, але чат-бот деякий час продовжував мовчати або заперечувати факт стрілянини.

“У невеликій кількості випадків Meta AI продовжував давати неправильні відповіді, іноді стверджуючи, що події не було, – над цим ми вже зараз працюємо. Ці типи відповідей називаються галюцинаціями, це проблема всієї галузі, ми бачимо її в усіх системах ШІ-генерації. Це проблема того, як ШІ обробляє події реального часу, які перебувають у розвитку, і яка зберігається. Як і всі інші системи ШІ-генерації, моделі можуть видавати неточні або недоречні дані”, – пояснив він.

Проблеми з фотографією Трампа, на якій він одразу після замаху позує з піднятим догори кулаком, Каплан пояснив тим, що в інтернеті зловмисники запустили фейковий знімок, домалювавши посмішки співробітникам Секретної служби США. Meta позначила його як підроблений. Але ШІ став блокувати всі схожі кадри, зокрема й оригінальний.

У Шотландії водолази виявили уламки британського військового судна, який було потоплено німецьким підводним човном у Північному морі майже 110 років тому.

Нове дослідження, засноване на ДНК, отриманій з людських кісток і зубів, витягнутих зі стародавніх поховань у Скандинавії – семи з району у Швеції під назвою Фальбігден, одного з прибережних районів Швеції неподалік від Гетеборга і одного з Данії, – припускає, що причиною неолітичного занепаду населення Північної Європи близько 5 000 років тому могли стати хвороби, зокрема чума.

Рятувальники завершили роботи на місці російського удару по пансіонату у Сумах.

Колегія суддів ВАКС визнала винуватим суддю Зарічного суду міста Суми Миколу Шершака в одержанні хабаря і засудила його до позбавлення волі строком на сім років.

Британська акторка Кейт Вінслет поділилася власними уявленнями про красу, зазначивши, що вважає зморшки “неймовірно гарними”.