У Meta визнали «галюцинації» штучного інтелекту після замаху на Трампа
Джерело: DW
Корпорація Meta, до якої належить Facebook, Instagram і WhatsApp, визнала, що її чат-бот Meta AI помилково заперечував факт замаху на кандидата в президенти США Дональда Трампа.
Зазначається, що після замаху на Дональда Трампа користувачі почали запитувати чат-бот про стрілянину, однак той відповідав довгими довідками про минуле і заперечував, що на експрезидента США скоювали замах.
Крім того, фотографію Трампа після замаху з піднятим догори кулаком у Facebook та Instagram позначали як підроблену.
Віцепрезидент Facebook із глобальної політики Джоель Каплан пояснив це “галюцинаціями” ШІ і запевнив, що в цій помилці не було “злого наміру”.
За його словами, чат-бот обробляє величезний масив даних, накопичених за багато років, і тому йому важко працювати з терміновими новинами. Тому керівництво Meta спочатку взагалі заборонило чат-боту говорити про замах на Трампа. Потім заборону було знято, але чат-бот деякий час продовжував мовчати або заперечувати факт стрілянини.
“У невеликій кількості випадків Meta AI продовжував давати неправильні відповіді, іноді стверджуючи, що події не було, – над цим ми вже зараз працюємо. Ці типи відповідей називаються галюцинаціями, це проблема всієї галузі, ми бачимо її в усіх системах ШІ-генерації. Це проблема того, як ШІ обробляє події реального часу, які перебувають у розвитку, і яка зберігається. Як і всі інші системи ШІ-генерації, моделі можуть видавати неточні або недоречні дані”, – пояснив він.
Проблеми з фотографією Трампа, на якій він одразу після замаху позує з піднятим догори кулаком, Каплан пояснив тим, що в інтернеті зловмисники запустили фейковий знімок, домалювавши посмішки співробітникам Секретної служби США. Meta позначила його як підроблений. Але ШІ став блокувати всі схожі кадри, зокрема й оригінальний.
- Влада США отримала розвідувальну інформацію про змову Ірану з метою спроби замаху на Дональда Трампа, що призвело до посилення безпеки навколо колишнього глави держави.
Глава МЗС Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Сполученого Королівства, Франції, України та ЄС 12 грудня підписали Берлінську декларацію. У ній партнери підтвердили готовність продовжувати підтримувати Україну у війні проти Росії.
Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.
Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
Ізраїльські військово-повітряні сили готуються завдати удару по іранських ядерних об’єктах. Джерела зазначають, що така можливість розглядається на тлі ослаблення іранських проксі-угруповань на Близькому Сході та падіння режиму Башара Асада у Сирії.
12 грудня Вища рада правосуддя задовольнила подання керівника САП Олександра Клименка щодо надання згоди на утримання під вартою голови Господарського суду Львівської області Василя Артимовича, котрий отримав підозру у справі про хабар на 1 млн доларів.