У Мінінфраструктури показали наслідки нічної атаки РФ на українські порти на Дунаї (Фото)

Джерело:  Олександр Кубраков у Facebook

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков оприлюднив фото з наслідками нічної атаки РФ на українські порти на Дунаї.

“Чергова масована атака на порти Дунайського регіону. В ніч на 13 вересня Росія ударними безпілотниками атакувала Рені та Ізмаїл в Одеській області”, – повідомив очільник Мінінфраструктури.

За його інформацією, внаслідок ворожих атак пошкоджено адміністративні будівлі, склади для зернових вантажів, місткості для зберігання олії та автотранспорт. Зокрема, сімох водіїв доставлено в лікарню у важкому стані.

Зображення: Олександр Кубраков/Facebook

“Попри намагання агресора знизити експортний потенціал, порти продовжують працювати. Водночас, кожна атака на портову інфраструктуру України – це атака на продовольчу безпеку всього світу”, – зазначив Олександр Кубраков.

За його даними, з 18 липня внаслідок атак Росії на порти України пошкоджено та частково знищено 105 об’єктів портової інфраструктури. Зокрема, внаслідок ударів по портах Дунайського кластера та блокування морських портів скорочено експорт зернових вантажів до країн Азії, Африки та Європи на майже 3 мільйони тонн на місяць.

Зображення: Олександр Кубраков/Facebook

Порти Дунайського кластера наразі – єдиний водний шлях для українського агроекспорту.

Міністр пояснив, що якщо не захистити його потужними системами протиповітряної оборони, то наслідки будуть більшими. Перш за все, для тих країн, які залежать від української агропродукції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.