У Міноборони створили новий Департамент планування тилового забезпечення

Джерело: Міноборони

В Міністерстві оборони України створили новий структурний підрозділ – Департамент планування тилового забезпечення.

Він формуватиме довгострокові плани закупівель для війська – продовольства, речового майна, пально-мастильних матеріалів, а також технічних засобів тилу.

“Ми усвідомлюємо, що в умовах війни повністю не уникнемо деяких екстрених запитів на закупівлю. Але можемо зменшити кількість таких випадків”, – прокоментував Віталій Половенко, заступник міністра оборони.

Також він пояснив, що основне завдання Департаменту – формувати річний план закупівель товарів. Тобто, звести до мінімуму нагальну потребу – коли міністерству потрібно терміново щось закупити для ЗСУ. Раніше, за його словами, такий підхід впливав і на якість, і на ціну товару. Тому новостворений Департамент має частково вирішити це питання.

Департамент формуватиме обсяги необхідних для закупівлі товарів та послуг – задля задоволення отриманих від Командування сил логістики потреб. Спеціалісти департаменту досліджуватимуть ринок, моніторитимуть ціни та визначатимуть орієнтовну вартість.

Безпосередньо закупівлі реалізовуватиме Державний оператор тилу.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на спільному з президентом Франції Еммануелем Макроном брифінгу заявив, що наразі Польща не планує відправляти свої війська в Україну.

Обраний президент США Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії був переконаний, що здатен забезпечити мирну угоду між Україною та Росією всього за 24 години, проте тепер визнає, що це складніше, ніж він стверджував.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно дати запрошення в НАТО, хоч і визнав, що країна не стане членом Альянсу до закінчення війни.

Як зазначила Стефанішина в інтерв’ю, Україна відкрита до обговорення ідеї розміщення іноземних військ на своїй території для гарантування безпеки.

Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.