У Міноборони заявили про зловживання на 123 млн грн щодо виплат за участь у бойових діях
Джерело: Міністерство оборони України
За результатами вибіркової перевірки Міністерство оборони виявило зловживань на 123 млн грн під час виплат військовим, які не брали участі в бойових діях і не виконували бойових завдань.
“Служба внутрішнього аудиту Міноборони вибірково перевірила приблизно 40 військових частин та встановила, що більш як 123 млн грн додаткової винагороди виплатили людям, які не брали участі у бойових діях та не виконували жодних бойових завдань”, — заявили в міністерстві.
Командири деяких військових частин надто вільно тлумачили терміни, як “бойові дії” та “бойове (спеціальне) завдання”. Тобто вони виплачували додаткову винагороду на власний розсуд.
Одним з прикладів навели, що військовим понтонно-мостової роти, які виконували завдання у Київській області вже за кілька місяців після відступу росіян, виплатили щомісячну доплату в 100 тисяч. Протягом вересня-грудня 2022 року сума виплат становила 6,5 млн грн. Утім станом на той момент Київщина не належала до переліку районів ведення бойових дій.
У Міноборони запропонували “чітко й однозначно визначити терміни “участь у бойових діях” та “бойове (спеціальне) завдання”. Оскільки через розмитість понять можуть виплачувати 30 тисяч гривень премії тим, хто не виконує жодних бойових завдань (наприклад бухгалтерам, відділу кадрів тощо), зокрема й за межами зони бойових дій.
“Водночас важливо враховувати право на додаткові виплати для всіх військовослужбовців, які виконують завдання в зонах без активних бойових дій (наприклад у складі груп ППО)”, — заявили у повідомленні.
- Уряд підтримав розроблену Міноборони постанову, згідно з якою буде пришвидшено допуск до експлуатації і постачання БпЛА та засобів РЕБ у війська.
- Міністерство оборони України поставило на забезпечення для захисниць жіночу білизну. Комплекти пройшли усі необхідні випробування в підрозділах Збройних сил України.
- Міністерство оборони України допустило до експлуатації одразу кілька нових зразків безпілотних літальних апаратів за спрощеною процедурою.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.