У Мін’юсті розповіли, що чекає чоловіків у випадку несплати штрафу від ТЦК
Джерело: запит Судово-юридичної газети
У Міністерстві юстиції України пояснили, що очікує чоловіків у разі несплати штрафу, накладеного ТЦК та СП. У разі невиконання зобов’язань щодо сплати штрафу, постанова про його стягнення передається на примусове виконання до органів державної виконавчої служби, що діють за місцем проживання або роботи порушника, чи за місцезнаходженням його майна.
Як зазначають у Мін’юсті, такі адміністративні стягнення застосовуються за: порушення правил військового обліку призовниками, військовозобов’язаними та резервістами, а також за порушення законодавства, пов’язаного з обороною та мобілізаційною підготовкою.
У випадку несплати штрафу державні виконавці мають право вжити заходів для примусового виконання рішення. Це може включати арешт майна боржника, списання коштів з його рахунків та примусову реалізацію майна для погашення боргу. Стягнення в першу чергу звертається на грошові кошти боржника, зокрема ті, що зберігаються на банківських рахунках.
Якщо коштів або цінностей, що належать боржнику, недостатньо для погашення боргу, виконавці звертаються до іншого майна, за винятком того, на яке згідно з законом не можна накладати стягнення. Розмір стягнення визначається так, щоб покрити не тільки штраф, але й виконавчий збір, витрати на провадження та винагороду виконавцеві.
При цьому, якщо сума боргу не перевищує 20 мінімальних заробітних плат, стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій воно розташоване, не здійснюється. У такому разі виконавці повинні шукати інші джерела для погашення боргу, як передбачено законом.
- Українці повинні впродовж трьох днів забрати з пошти повістку, яку надіслав ТЦК. В іншому випадку особу можуть оштрафувати на суму від 17 тисяч до 25,5 тисячі гривень.
- Нагадаємо, що 17 вересня вперше відбувся централізований обмін повістками в електронному вигляді. Загалом Укрпошта отримала близько шести тисяч повісток щодо виклику військовозобов’язаних до ТЦК
- Укрпошта вже відправила 20 000 повісток військовозобов’язаним. Генеральний директор компанії Ігор Смілянський зазначив, що повістки продовжують доставляти і на сьогодні.
- Кабмін виділив 71 мільйон 820 тисяч гривень на централізований друк 900 тисяч повісток до кінця 2024 року, про що стало відомо з документів, які отримала “Українська правда”.
На початку 2024 року Фонд гарантування вкладів виставив на аукціон пул активів ліквідованих російських “Сбербанку” (перейменованого у “МР Банк”) та “Промінвестбанку”, а також збанкрутілого українського “Мегабанку”. Це – комерційна нерухомість в Одесі та Сумах та право вимоги боргів по старих кредитах на загальну суму 2,8 мільярда. Однак, перемогу здобули компанії, що належать громадянам Росії.
18 грудня Генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив, що Україна отримає 19 систем ППО від союзників для захисту критичної інфраструктури.
18 грудня у Брюсселі президент Володимир Зеленський зустрівся з главою Франції Емманюелем Макроном. Сторони обговорили ключові пріоритети для зміцнення оборонних спроможностей України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 224 бойових зіткнення.
Співзасновник Monobank Олег Гороховський опинився в центрі уваги через неоднозначний коментар стосовно моделей платформи OnlyFans. У своєму Telegram-каналі він написав: “Думаю, що для цієї категорії платників податків теж непогано зайде податок заднім числом ;)”.