У «Міс Всесвіт» вперше візьмуть участь дві трансучасниці

Джерело: CNN

Цього року на конкурсі “Міс Всесвіт” вперше візьмуть участь дві трансгендерні жінки після того, як минулого тижня 23-річна Марина Мачете стала “Міс Португалія”.

Мачете змагатиметься за корону на 72-му конкурсі “Міс Всесвіт” у Сальвадорі цього листопада разом із Ріккі Колле, яка в липні стала першою трансгендерною переможницею “Міс Нідерланди”.

“Як трансжінка я пройшла через багато перешкод на цьому шляху, але, на щастя, і особливо з моєю родиною, любов виявилася сильнішою за незнання”, — сказала Мачете.

Якщо хтось із цих кандидатів переможе, вони стануть першою трансжінкою, яка одягне тіару. 

У 2018 році іспанка Анхела Понсе стала першою трансучасницею конкурсу, але не пройшла до фіналу.

Раніше в організації “Міс Всесвіт” заявили: 

“Трансжінки – це жінки, крапка. Ми тут, щоб вшановувати жінок, крапка. Це було актуально вже понад десять років, і ми пишаємося тим, що внесли цю зміну дуже рано, порівняно з іншими програмами”.

Конкурс “Міс Всесвіт”, який проводиться з 1952 року, оцінює учасниць на основі особистих висловлювань і детальних інтерв’ю, а також конкурсів вечірніх суконь і купальників. Цього року в конкурсі візьмуть участь майже 90 жінок з усього світу. Хоча вже обрано майже всіх фіналістів, декілька країн, у тому числі Китай, ще не підтвердили своїх представників.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.

Упродовж 2024-2026 років Швеція виділить на військову допомогу Україні 7 мільярдів доларів.

Джерело: NHK Громадянка Китаю Чжан Чжань, яка була ув’язнена за висвітлення спалаху коронавірусу в місті…