У Монголії Путін їздив до шаманів — Der Spiegel

Джерело: Der Spiegel

Офіційно глава РФ Володимир Путін відвідав Монголію через меморіальний захід. Однак, джерела повідомляють, що у нього були інші плани.

Візит Путіна до Монголії, який відбувся на початку вересня, попри можливість арешту за ордером Міжнародного кримінального суду, супроводжувався зустріччю російського президента з монгольськими шаманами, пише журналіст Михайло Зигар з посиланням на близькі до Кремля джерела.

Його купання в оленячій крові та їзда з голим торсом багато кому запам’яталася.

За словами співрозмовників, зустріч із шаманами могла бути головною метою несподіваної поїздки Путіна,  анонсованої лише за три дні до початку. Вона стала його першим візитом до Монголії за останні п’ять років.

Монгольські шамани вважаються одними з наймогутніших у світі, як і шамани Туви, куди Путін багаторазово їздив у супроводі ексміністра оборони РФ Сергія Шойгу, позуючи для фотокамер на тлі тайги із шишками у руці.

Саме Шойгу, як стверджує журналіст, допоміг Путіну встановити контакти із шаманами, які останнім часом стали постійними. Російський президент також контактував із православними “старцями” та консультувався з численними містиками перед вторгненням в Україну, стверджують джерела журналіста.

Оглядач зауважив, що під час нового візиту до шаманів Путін міг попросити благословення на застосування ядерної зброї – “зброї богів”. Ця версія виглядає як “велика фантазія”, і жодне з джерел її прямо не підтверджує, хоча сама зустріч з монгольськими шаманами, ймовірно, відбулася.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.