У monobank оголосили запуск «бойових» чайових для збору донатів на ЗСУ
Джерело: Олег Гороховський – співзасновник monobank
Monobank оголосив про введення нового сервісу “Бойові”, який дозволить збирати пожертви для підтримки Збройних Сил України через кафе та ресторани. “Бойові” порівняли зі звичайними чайовими, які люди залишають як подяку за обслуговування.
За його словами, кожного місяця українці залишають понад 100 мільйонів гривень чайових в кафе та ресторанах.
“А могли б ми, в принципі, відвідати кафе чи ресторан, якби не Збройні Сили? Ні! Саме тому ми придумали “Бойові”. Ми хочемо стати першою країною у світі, яка зробить щоденною звичкою не лише чайові, а й “Бойові” “, – написав Гороховський.
Тепер, під час оплати рахунку за допомогою QR-коду у закладах, які активують новий сервіс Monobank, клієнти матимуть можливість обрати “Бойові”, щоб підтримати Збройні Сили. Гроші, зібрані через цей сервіс, будуть використані на потреби армії.
Кожен заклад матиме можливість обрати підрозділ чи військового, якому будуть передані зібрані кошти через “Бойові”.
“Ви ж всі допомагаєте, правда?! Якби не ЗСУ, за столиками в ресторанах було б завжди порожньо. Та й столів напевно вже не було. Пам’ятайте про це за кожною чашкою кави. І залишайте не тільки чайові тим, хто нам її приготував, але і “Бойові” тим, завдяки кому ця кава взагалі можлива”, – закликав Гороховський.
- Згідно зі статистикою, за 2023 рік українці пожертвували через monobank 27,4 млрд грн, тоді як у 2022 році ця сума дорівнювала 8,5 млрд грн.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.