У Москві комунальникам роздали біноклі для пошуку українських дронів
Джерело: росЗМІ
Співробітників комунальних служб у Москві перевели на посилений режим роботи через загрозу атак українських безпілотників напередодні 9 травня. Зокрема працівникам держустанови “Жилищник” роздали біноклі та відправили чергувати на дахи будинків, аби стежити за повітряним простором.
Майстрам дільниць видали біноклі та відправили на дахи житлових будинків стежити за безпілотниками. Ну і всім іншим треба дивитися на небо, шукати дрони — розповів один із працівників організації.
За його словами, комунальників перевели на майже цілодобовий графік роботи як мінімум на три дні. Водночас, жодних офіційних інструкцій на випадок виявлення безпілотника працівникам не надали.
Нас не інструктували. Напевно, стандартно треба буде дзвонити 112, — припустив співрозмовник.
Інший співробітник підтвердив, що триває спільне патрулювання з поліцією, а також чергування на горищах поряд з підрозділами ППО.
У пунктах на горищах чергування з антидроновими підрозділами, стежимо, готуємось збивати. Двірникам роздали біноклі, — зазначив він.
Причиною таких заходів стали масовані атаки БпЛА на Росію вже другий день поспіль. Міністерство оборони РФ 7 травня заявило про найпотужніший з початку повномасштабної війни наліт дронів. За даними російського відомства, лише за добу нібито було збито 524 безпілотники, ще 202 — напередодні.
На тлі цих атак у Москві та щонайменше 30 інших населених пунктах РФ почали глушити мобільний інтернет. Прессекретар глави РФ Дмитро Пєсков заявив про необхідність блокування мобільного інтернету до 10 травня й закликав поставитися до цього “з розумінням”.
Атаки також спричинили збої в авіасполученні: зокрема щонайменше 350 рейсів скасували або об’єднали, тоді як понад 60 тисяч пасажирів постали перед труднощами.
Очікується, що в урочистих заходах візьмуть участь близько 20 іноземних делегацій, включаючи лідерів КНР, Бразилії, Куби.
Своєю чергою, Міністерство закордонних справ України закликало інші держави утриматися від участі в параді 9 травня в Москві.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв в останній момент скасував свій візит до Москви, де мав взяти участь в урочистих заходах до 9 травня.
- Окупаційна влада Севастополя з міркувань безпеки скасувала парад на 9 травня, коли росіяни святкують “День перемоги”.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не може гарантувати іншим країнам безпеку їх представників під час поїздок в Москву на парад 9 травня.
Під час голосування вранці 8 травня кардинали не змогли обрати нового Папу Римського. З труби над Сикстинською капелою піднявся чорний дим.
Очільник МЗС України Андрій Сибіга повідомив, що попри оголошене Кремлем триденне перемир’я 8-10 травня, війська РФ продовжують атаки по всій лінії фронту.
Президент Володимир Зеленський вніс законопроєкт про військового омбудсмана на розгляд Верховної Ради. Документ зареєстрували як невідкладний для позачергового розгляду у парламенті.
Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року з нападу гітлерівської Німеччини на Польщу. Радянський Союз вступив у війну вже 17 вересня 1939 року як союзник нацистів, атакувавши Польщу зі сходу. СРСР діяв згідно з секретним протоколом пакту Молотова–Ріббентропа, укладеним напередодні вторгнення – 23 серпня 1939 року. СРСР також окупував Балтійські країни, атакував Фінляндію (Зимова війна 1939–1940) та анексував частину Румунії (Північну Буковину та Бессарабію) у 1940 році.
9 травня у більшості українських областей очікується дощова погода, а у Карпатах випаде мокрий сніг.