У МОЗ подовжили строк дії електронних рецептів до 90 днів

Джерело: пресслужба МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що відтепер дія електронних рецептів на рецептурні ліки, які пацієнт купує за власний кошт, становитимуть 90 календарних днів. Раніше строк дії обмежувався 30 днями.

Зауважується, що це рішення зокрема дозволить пацієнту рідше відвідувати лікаря, щоб поновити рецепт, а також зручніше погашати е-рецепт.

Перелік рецептурних ліків та правила їх відпуску залишаються незмінними.

Строк дії рецептів на наркотичні лікарські засоби залишається 10 днів, а на ліки які підлягають реімбурсації або відпускаються на пільгових умовах, чи екстемпоральні лікарські засоби – 30 календарних днів, — наголосили у повідомленні.

Нагадаємо, з 13 жовтня відпуск наркотичних препаратів в аптеках здійснюється лише за електронним рецептом.

Придбати наркотичні ліки за е-рецептом можна в аптеці, яка має відповідну ліцензію на відпуск наркотичних лікарських засобів. На сьогодні 100% аптек, які мають відповідну ліцензію, зареєстровані та працюють в ЕСОЗ.

У МОЗ зауважили, що термін дії е-рецепта на групу наркотичних ліків становить 10 днів (так само як і паперового рецептурного бланка).

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.