У МОЗ вирішили зняти бронювання з медиків

Джерело: МОЗ

6 лютого міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко спільно з заступником міністра оборони Сергієм Мельником та командувачем Медичних сил ЗСУ Анатолієм Казмірчуком обговорили механізм розбронювання медиків для потреб ЗСУ.

Лише нещодавно Уряд дозволив бронювати 100% медпрацівників закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, закладів громадського здоров’я, установ, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові, для яких робота у відповідних закладах є основним місцем роботи.

Водночас, зауважили у відомстві, потреби ЗСУ та сектору оборони у медиках, що можуть бути мобілізовані з цивільних медзакладів, будуть забезпечуватись через механізм розбронювання окремих медичних працівників, в яких наразі є потреба.

На сьогодні понад 75% поранених військовослужбовців проходять лікування в цивільних медичних закладах. Для нас важливо забезпечити безперебійне надання медичної допомоги у повному обсязі. Тому уряд прийняв рішення про стовідсоткове бронювання медичних працівників. Водночас розуміємо і потреби фронту. Для того, аби покрити їх, координуємося з Міноборони та Командуванням Медичних сил, – зазначив Ляшко.

Міністр нагадав про важливість “зберігати баланс”, щоб медична система працювала ефективно і для фронту, і для тилу. Процес обіцяють організувати так, аби забезпечити належне функціонування цивільних медичних закладів.

У пресслужбі додали, що “розбронювання” медичних працівників відбуватиметься на запит від Міноборони та Командування медичних сил щодо потреб в тих чи інших фахівцях-медиках. Далі Міністерство охорони здоров’я у координації з департаментами охорони здоров’я проводитиме відповідні консультації та формуватиме списки необхідних медпрацівників.

Подання про розбронювання здійснюватимуть керівники медзакладів засобами Порталу Дія.

При мобілізації укладатимуть контракти строком на 1 рік.

Раніше президент Володимир Зеленський розповів, що нині процес військової ротації потребує “удосконалення”. Разом з тим зазначив, що питання демобілізації на сьогодні не передбачено законодавством.

Зауважимо, минулого року уряд подав законопроєкт щодо оновлення законодавства про мобілізацію, однак, під час розгляду були виключені важливі положення, що стосуються демобілізації та ротації. Це викликало критику, і наразі Міністерство оборони планує розробити окремий законопроєкт, який стосуватиметься саме ротації та демобілізації військових.

Нині Міноборони напрацювало три варіанти законопроєкту про демобілізацію.

Росія проводить приховані маневри з міжконтинентальними балістичними ракетами “Ярс” у Поволзькому регіоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 лютого.  Від початку цієї доби відбулося 89 бойових зіткнень. 

Вищий антикорупційний суд 5 лютого задовольнив позов Міністерства юстиції до колишнього охоронця Віктора Януковича В’ячеслава Заневського про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону “Про санкції”.

6 лютого міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко спільно з заступником міністра оборони Сергієм Мельником та командувачем Медичних сил ЗСУ Анатолієм Казмірчуком обговорили механізм розбронювання медиків для потреб ЗСУ.

Учасник галицько-донбаського гурту “Nazva”, музикант, вокаліст і контрабасист Павло Гоц долучився до лав Збройних сил України.