У музеї Глазго загубилась скульптура Родена вартістю €3,5 мільйона
Джерело: The Guardian
Представники музею Глазго повідомили, що статуя французького скульптора Огюста Родена, що належить до його знаменитої групи “Буржуа де Кале”, зараз “не знаходиться” в колекції мистецтва Глазго.
Гіпсова скульптура, куплена музеями Глазго у художника в 1901 році, була виставлена в парку Келвінгроув з 25 червня по 30 вересня 1949 року, згідно з даними Glasgow Life, організації, яка відповідає за багато культурних місць шотландського міста. Але відтоді скульптура, здається, була втрачена.
За даними Comité Rodin, який веде каталог робіт художника по всьому світу, 2-метрова скульптура представляє Жана д’Ейра, одну з фігур групи Кале.
Директор Comité Rodin Жером ле Блей сказав, що зникнення – це “прикро, але його слід поставити в контекст часу”, оскільки гіпсові роботи не викликали особливого інтересу в 1940-х роках. За його оцінками, вартість роботи сьогодні становитиме приблизно 3,5 мільйона євро.
Бронзові статуї шести буржуа де Кале, які символізують жертвоприношення місцевих сановників під час облоги північно-французького міста англійськими військами під час Столітньої війни, були замовлені муніципалітетом і представлені в 1895 році. Численні бронзові та гіпсові версії статуї існують у всьому світі.
За даними Glasgow Life, зникла статуя “зазнала пошкоджень” під час виставки просто неба 1949 року.
Comité Rodin вважає, що її могла спіткати та ж доля, що й іншу статую художника, що представляє Івана Хрестителя, яка була виставлена в той самий час у Келвінгроуві. Він зламався, і його останки зберігаються в Ресурсному центрі музею Глазго.
Ле Бле сподівається, що залишки “незнайденого” фрагмента так само можна буде знайти в архівах пізніше.
За даними ЗМІ, близько 1750 інших предметів зникли з шотландських музеїв, включаючи золоті монети, пов’язані з королевою Шотландії Марією I, яка правила в 16 столітті.
Британський музей також нещодавно визнав крадіжку тисяч експонатів зі своїх запасників , що спричинило відставку його директора.
Museum Wales, установа, яка керує сімома національними музеями Уельсу, виявила відсутність 2000 предметів. Організація стверджує, що багато предметів могли бути просто загублені або неправильно класифіковані, і що їх можна було знайти під час перевірки інвентаризації.
- Данський суд зобов’язав художника Йенса Ханінга повернути 70 тисяч доларів США, взятих у музею сучасного мистецтва Кюнстен на реалізацію творчої ідеї.
В Афганістані в.о. заступника міністра закордонних справ в уряді Талібану Шер Мохаммад Аббас Станекзай закликав керівництво режиму відкрити середні школи для афганських дівчат, закриття яких найбільше сприяло міжнародній ізоляції його лідерів.
20 січня президент США Дональд Трамп скасував указ Джо Байденом 2023 року, покликаний зменшити повʼязані зі штучним інтелектом ризики для споживачів, робітників і національної безпеки.
У Житомирі правоохоронці викрили засновницю благодійної організації, яка організовувала нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон.
Результати нового опитування засвідчили, що понад 60% американців не схвалюють пропозицію обраного президента CША Дональда Трампа купити Гренландію, проте серед його прихильників більшість підтримують цю ідею.
Укази Дональда Трампа постають перед юридичними проблемами та протидією. Багато з них можуть перевищувати межі президентських повноважень і їх можуть заблокувати в судах чи законодавчих органах.