У Музеї історії міста Києва відкрилась виставка про трансформацію святкування Різдва

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Днями в Музеї історії міста Києва відкрилася виставка “Київська ялинка від XIX століття – до сьогодення”.

Експозиція демонструє, як змінювались традиції святкування Різдва в Україні та трансформацію ялинки – від різдвяної в ХІХ і початку ХХ століть до новорічної у 1930-90-і роки. Поступово вона знову повертається до різдвяної. Так, цьогоріч Україна святкуватиме Різдво 25 грудня разом з європейською спільнотою.

Зображення: Мінкульт

Радянська влада всюди вплітала пропаганду – за тих часів навіть новорічні іграшки були рупором для неї. Вифлеємську зірку замінили на п’ятикутну “кремлівську”, замість ангелів – картонні та ватні піонери й червоноармійці. В іграшках відображалися досягнення Радянського Союзу – освоєння Півночі, космосу, кукурудзяна кампанія.

Зображення: Мінкульт

Вінтажні ялинкові іграшки, фігурки з вати та пап’є-маше, каркасні, прикраси з тонкого скла ручної роботи, гірлянди, картонні та пластикові іграшки, фабричні скляні іграшки – все це можна побачити на виставці.

Окрім цього, на відвідувачів чекають мальовничі та графічні роботи українських митців із зображенням видів зимового Києва з фондів Музею історії міста Києва.

Зображення: Мінкульт

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, що залишила рідну країну після звинувачень у зв’язках із Росією, заявила, що остаточно переїхала до РФ.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.