У МВС Великої Британії закликали змінити правила ООН стосовно біженців

Джерело: Reuters

26 вересня у Вашингтоні міністерка внутрішніх справ Великої Британії Суелла Брейверман закликатиме уряди розглянути можливість змінити глобальні правила щодо біженців, аби вони “відповідали сучасній епосі” і не вважали, що бути “гомосексуалом або жінкою” достатньою причиною, щоб отримати притулок.

Виступаючи перед аналітичним центром American Enterprise Institute, Брейверман розповість про те, як впоратися з глобальною кризою біженців.

Глава британського МВС вимагатиме внесення змін до Конвенції ООН про біженців 1951 року, яка є правовою основою для захисту мігрантів у всьому світі, яку ратифікували Велика Британія та близько 150 інших країн.

Конвенція закріплює принцип, що держави-підписанти повинні захищати цивільних осіб, які тікають від конфлікту чи переслідувань.

Брейверман стверджуватиме, що прецедентне право, яке випливає з конвенції, знизило поріг, тому шукачам притулку потрібно лише довести, що вони зіштовхуються з “дискримінацією”, а не з реальним ризиком тортур чи насильства.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

У результаті, кількість осіб, що можуть претендувати на отримання притулку, досягла “неприйнятного” рівня, і “бути гомосексуалом чи жінкою та боятися дискримінації в країні свого походження достатньо, щоб претендувати на захист”, – зазначить міністерка, згідно з витримками з виступу.

Скорочення прибуття невеликих човнів через Ла-Манш із Франції є пріоритетом для британського прем’єр-міністра Ріші Сунака. Цього року виявлено, що майже 24 000 осіб перетнули Ла-Манш, попри обіцянку Сунака “зупинити човни”.

У своїй промові Брейверман наполягатиме на тому, що шукачі притулку повинні бути зобов’язані подавати заяву в першій безпечній країні, до якої вони потраплять.

В місті Малин, що на Житомирщині, працівника моргу підозрюють в тому, що він зрізав золоту каблучку з руки загиблого військовослужбовця.

Росія погодилася постачати газ до невизнаного Придністров’я у формі гуманітарної допомоги. Про це заявив Вадим Красносельський, голова цієї території.

Міністерство оборони Німеччини передало Україні новий пакет військової допомоги.

Нове дослідження надало нові докази “зв’язку кишечник-мозок” — хронічні кишкові інфекції можуть бути пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.

28 грудня 2024 року в місті Брендон, штат Міссісіпі (США), виявили тіла 30-річної Дженніфер Шеффілд та її колишнього чоловіка Брендона Шеффілда. Чоловік застрелив жінку, а потім покінчив життя самогубством. Незадовго до трагедії загибла розповідала у соцмережі, що між ними стався “мирний” розрив стосунків.