У МВС Великої Британії закликали змінити правила ООН стосовно біженців

Джерело: Reuters

26 вересня у Вашингтоні міністерка внутрішніх справ Великої Британії Суелла Брейверман закликатиме уряди розглянути можливість змінити глобальні правила щодо біженців, аби вони “відповідали сучасній епосі” і не вважали, що бути “гомосексуалом або жінкою” достатньою причиною, щоб отримати притулок.

Виступаючи перед аналітичним центром American Enterprise Institute, Брейверман розповість про те, як впоратися з глобальною кризою біженців.

Глава британського МВС вимагатиме внесення змін до Конвенції ООН про біженців 1951 року, яка є правовою основою для захисту мігрантів у всьому світі, яку ратифікували Велика Британія та близько 150 інших країн.

Конвенція закріплює принцип, що держави-підписанти повинні захищати цивільних осіб, які тікають від конфлікту чи переслідувань.

Брейверман стверджуватиме, що прецедентне право, яке випливає з конвенції, знизило поріг, тому шукачам притулку потрібно лише довести, що вони зіштовхуються з “дискримінацією”, а не з реальним ризиком тортур чи насильства.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

У результаті, кількість осіб, що можуть претендувати на отримання притулку, досягла “неприйнятного” рівня, і “бути гомосексуалом чи жінкою та боятися дискримінації в країні свого походження достатньо, щоб претендувати на захист”, – зазначить міністерка, згідно з витримками з виступу.

Скорочення прибуття невеликих човнів через Ла-Манш із Франції є пріоритетом для британського прем’єр-міністра Ріші Сунака. Цього року виявлено, що майже 24 000 осіб перетнули Ла-Манш, попри обіцянку Сунака “зупинити човни”.

У своїй промові Брейверман наполягатиме на тому, що шукачі притулку повинні бути зобов’язані подавати заяву в першій безпечній країні, до якої вони потраплять.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не поїде до Росії для участі у святкуванні Дня перемоги 9 травня.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що команди України та Сполучених Штатів Америки працюють над проєктом угоди. Про це президент розповів під час вечірнього звернення 21 лютого.

Очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) та радник Дональда Трампа, Ілон Маск, пояснив, чому змінив своє ставлення до України після початку російського вторгнення, звинувативши у цьому українську владу.

20 лютого німецька поліція затримала 18-річного громадянина Росії, якого підозрюють у підготовці “політично вмотивованого нападу” в Берліні.

США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.